FK Olympie Březová vs FC Slavia Karlovy Vary

Datum a čas konání: 21.10.2017 10:30
Rozhodčí: Kříž Jiří - Janoch Marek, Szikszay Ladislav. Delegát: Schröter Martin

Trenér Geňo se vŗací k posledním dorosteneckým utkáním

V předešlých dvou zápasech jsme přivítali na domácí půdě FC Cheb(5:2) a Toužim(7:1). Ani jeden z týmů rozhodně nepůsobil odevzdaně. Proti Chebu jsme vydrželi náročný způsob hry, tj. uplatňovat pressink a hru v pohybu, jen 60. minut. Sice jsme zápas zaslouženě vyhráli, ale cítil jsem i z kluků, že se svými výkony nebyli úplně spokojeni. Branky vstřelili Očko, Černý, Gabriel, Mašata a Lazarev. Za výkon bych pochválil Robina Černého, který byl velmi aktivní.

V neděli jsme hráli poprvé na trávě ve Dvorech a Toužim proti nám zaparkovala pověstný autubus na svém velkém vápně a na půlce čekal jejich velice rychlý útočník Osvald, který již dal v soutěži přes 40 gólů a i nám dělal problémy. Kluci do zápasu vstoupili velice aktivně, plnili přesně to, na čem jsme se před zápasem domluvili. Za první poločas jsme vystřelili dvacetkrát na branku, jenže bez účinku. Byl to festival neproměněných šancí, prosadil se jen krásně po individuální akci Mašata. Již zmiňovaný Osvald nám utekl dvakrát a podruhé se už nemýlil. Poločas tedy skončil 1:1.

V šatně jsem z kluků cítil už nervozitu. Snažil jsem se je uklidnit, že když budou tak aktivní nadále, tak to musí konečně protrhnout. Druhý poločas začal přesně tak, jak skončil ten první. Soupeř v podstatě stál na vápně a my spalovali šanci za šancí. Nakonec to přišlo až v 70. minutě, kdy se hezky prosadil Lazarev. To už to pak konečně z kluků spadlo a ještě je to nakoplo, že vstřelili do konce pět gólů, Hůrka se trefil dvakrát, Jaffan, Zednícek a Gabriel jednou. Upřímně jsem byl docela překvapen, že vydrželi v takovém tempu celých 90. minut. Parádní výkony podali Nováček, Jaffan a Očko, ale pochvalu si s za odvedené výkony zaslouží všichni hráči. .

To, že neproměňujeme šance mě docela mrzí, zvlášť když se této činnosti v tréninku hodně věnujeme. Zase mě ale těší, ze si jich dokážeme hodně vypracovat po hezkých akcích. Věřím, že je otázkou času, kdy nám to tam bude padat víc.