FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Slavia Karlovy Vary
www.slaviakv.cz

Příští zápas

FC Slavia Karlovy Vary vs FK Olympie Březová

Datum a čas konání: 20.1.2018 10:00
Místo: Drahovice UMT

Marian Geňo se ohlédl nejen za dosteneckým jarem.

Marian Geňo se ohlédl nejen za dosteneckým jarem.

Soutěžní ročník 2016/2017 máme za sebou. Vítězně soutěžemi prošel dorost i béčko, a áčko vzhledem k "nadupaným" kádrům svých soupeřů, také vysloveně nezklamalo. Jeden z mála, který propojoval všechna tři družstva je Marian Geňo a tak jsme jej pozvali k rozhovoru. A kdo má fotbal rád, tak musí konstatovat, že v jeho názorech je řada nezpochybnitelných faktů. Posuďte sami.

Dorost a béčko byly letos leadry svých soutěží. K hodnocení uplynulého soutěžního ročníku jsme vyzvali Mariana Geňa. Trenéra vítězného dorostu, který měl velmi významný podíl i na postupu béčka  a asistenta trenéra áčka. Jeho hodnocení stojí za zamyšlení.

 

Mariane spolu s Martinem Sitkem jste opět dovedli dorostence k vítězství v krajském přeboru. Na rozdíl od předchozího ročníku, to ale nebylo vítězství bez porážky. Do boje o titul letos v podstatě nezasáhli hráči, kteří se připravovali s áčkem. Jak hodnotíš letošní ročník z tohoto pohledu ve srovnání s ročníkem loňským?

Ano, tentokrát to bylo s jednou porážkou, ale celkově bych tuto sezonu hodnotil o něco líp než sezonu minulou. Jak už jste zmíni, zase jsme letos spoustu zápasů odehráli s daleko nižším věkovým průměrem, starší kluci trénovali s A-týmem a chodili hrát za béčko. Výhoda je v tom, že teď v létě nám končí jen dva hráči (Nováček a Kien- kluci děkujeme za odvedenou práci!!!) a ten tým vlastně zůstává celý pohromadě a navíc přichází patnáct nových hráčů, a dorosty už tedy budeme mít dva. To byl cíl té sezóny, takže jedna porážka v Ostrově je prkotina. Možná, že naopak nám více pomohla, kluci od té doby začali chodit na tréninky ve větším počtu a zbytek sezony opravdu měl "vejšku".   Ještě bych zmínil halový turnaj v Kadani, který jsme vyhráli a především nechali za sebou oba týmy ze Sokolova a tým Mostu. I když samozřejmě nejsme futsalisti, ale všichni jsme si ten turnaj užili do maxima, přeci jen to byl další dílčí úspěch. No, a zimní turnaj v Ostrově? Na ten se vždycky těším, je to paradoxně vrchol sezóny, odehráli jsme tam sedm zápasů proti týmům mužů z A.třídy a KP. Většinou ty výsledky byly vyrovnané a kluky to nutilo hrát konečně celý zápas ve větším tempu a s vyšší koncentrací i  přesto, že jsou v té době dost utahaní z tréninků. Hlavně třeba pro kluka, který přijde v létě z žáků je to veliká škola. Už se těšíme, až takové zápasy budou hrát celou sezónu.

 

Ono to vypadá velmi jednoduše a jednoznačně. Ale kromě zisku titulu dorosteneckého přeborníka měli kluci i velmi výrazný podíl na postupu béčka do 1.A třídy. Jak moc to byla komplikovaná situace?

Komplikovaná, jak který víkend. Navíc byla řada hráčů psána na karlovarskou Lokomotivu v přeboru, takže s nimi jsme do béčka počítat nemohli, bohužel pravidelně tam hrával jen Gruber, což je škoda. Z dorostenců nejvíc pomohli béčku Očko, Jiskra, Gabriel a Zedníček . A já jim za to moc děkuju, protože ne vždy je jednoduché odehrát za víkend dva zápasy. Samozřejmě poděkování  a gratulace patří všem, kteří k postupu pomohli, ať už to byli kluci z áčka, béčka i dorostu. Jak se říká, samo se nic neudělá, i když postup byl víceméně povinností.

 

Pro příští ročník byly zřízeny v Čechách dorostenecké divize. My jsme se do nich nepřihlásili. Důvodem je jednak nedostatečné sportovní zázemí, ale také šířka dorosteneckého kádru. Věřím, že se oboje bude postupem času zlepšovat a bude možné se do těchto soutěží co nejdříve zapojit. Zajímá mě tvůj názor, zda zejména pro dorazové ročníky je větším přínosem hrát 1.A třídu, nebo dorosteneckou divizi?

Nedostatek hráčů asi nebyl ten nejdůležitější faktor. Stejně budeme mít od podzimu dorosty dva. Zázemí je ale skutečně k zamyšlení, to prostě není hodno krajského města, to je jasná věc. Ale rozhodla sportovní stránka. My jsme odehráli v průběhu dvou let tři přátelské zápasy s vítězi krajských přeborů (Louny 0-1, Petřín 6-0, Aritma Praha 2-2), kteří teď budou hrát dorosteneckou divizi  a řekl bych, že ty divize nebudou mít extra kvalitu. Když k tomu připočteme dvojzápas někde na jihu Čech, tak je lepší jít radějii cestou, že starší dorostenci budou soupeřit proti mužům v karlovarském kraji. Přeci jen zatím nevychováváme hráče pro ligu, ale pro divizi nebo krajský přebor. A čím dřív si budou kluci zvykat na mužský fotbal, tím by poté přesun do klasického mužského fotbalu měl být pro hráče jednodušší. Samozřejmě někdo s tímto modelem nemusí souhlasit, ale já jsem přesvědčen, že to je pro nás pro všechny v tuto chvíli to nejlepší. Samozřejmě, že za rok si to vyhodnotíme, jestli jsme udělali ten správný krok.

 

V souvislosti s předchozí otázkou mám ještě takovou doplňující. Karlovarský kraj měl v uplynulém ročníku ve svých soutěžích dvacet tři celků, mimo sokolovských v republikových soutěžích. Každý z nich odehraje za rok pouhých dvacet dva zápasů. To je hrozivé konstatování. Myslíš si, že je dlouhodobě možné za této situace omladit karlovarský fotbal dospělých, nebo bude i nadále stárnout?

Tak trošku jsem vám odpověděl v předchozí otázce. Chceme tady vychovávat spousty kluků, aby si hlavně k fotbalu udrželi hezký vztah a pokračovali dále s fotbalem i v nižších soutěžích než je divize. Je hlavně na nás a Sokolovu abychom vychovávali fotbalisty pro Karlovarský kraj. A lepší pouto si získají, když tady u nás budou působit již jako dorostenci. Skutečně v našich krajských soutěžích je dorosteneckých týmů opravdu málo a těch zápasů není taky moc. Chtěl jsem, aby krajští funkcionáři vymysleli například nějakou baráž nebo nadstavbu, ale bohužel bez úspěchu. My klukům sháníme přáteláky, turnaje apod. Ale v meších klubech dorostenec odehraje dva až tři měsíce nějaké zápasy, ale pak půl roku v podstatě odpočívá, což těm klukům moc chuti k fotbalu nepřidá. Jestli se soutěže dospělých povedou omladit ukáže čas, ale bude to těžké. Ale proč se o to nepokusit?

 

A teď ještě k áčku. Jak jsi viděl uplynulý soutěžní ročník z pohledu kapitána a asistenta trenéra?

My jsme tuhle sezónu přivezli perfektní výsledky z venku (Admira, Aritma, Sedlčany, Doubravka, Klatovy, Mariánky, Dobříš, Malše), tedy vesměs s týmy, které hrály v horní polovině tabulky a předváděli jsme velice slušný fotbal. Jenže se nám venku bohužel nepodařily "lehčí" zápasy s týmy hrajícími o záchranu (Ostrov, Krumlov, Rokycany, Jankov). Je to velká škoda.  Možná, že v těchto zápasech jsme přišly o postup.  Ale právě proto, že ty týmy bojují o záchranu, tak je to vždy těžké odvézt body.

 Jinak doma jsme, dá se říct, všechny týmy válcovali a dávali hodně gólů a na náš fotbal se opravdu dalo koukat. Jen Mariánkám a Klatovům se defenzivní taktikou a s trochou štěstí podařilo odvézt body, tyhle dvě porážky nás taky trochu přibrzdili. Všichni jsme tady samozřejmě po podzimu byli nadšeni, že jsme po podzimu byli první, ale nakonec skončíte čtvrtí. Stačilo jen v předposledním zápase s Motorletem na penalty vyhrát a ne prohrát a byli bychom druzí. Byli jsme opravdu kousíček od úspěchu, ještě teď jsem z toho smutný. Jak jsme se bavili na začátku, v osmnáctičleném kádru áčka bylo sedm dorostenců, kteří hráli před rokem dorostenecký přebor, takže bavit se o tom, že to byl celkově špatný rok, by nebylo objektivní. Naopak, já jako kapitán jsem na náš tým hrdý, i když je nám všem jasné, že jaro mohlo a mělo být lepší.

 

Mariane, díky za zajímavý rozhovor, a ať se v příštím ročníku daří minimálně stejně jako letos.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. FC Slavia Karlovy Vary 15 45:17 35
2. SK Rakovník 15 33:21 27
3. FK Olympie Březová 15 36:31 26
4. FC Viktoria Mariánské.. 15 30:26 26
5. MFK Dobříš 15 28:26 26
6. SK Aritma Praha 15 28:19 25
7. TJ Tatran Sedlčany 15 28:26 25
8. TJ Malše Roudné 15 16:24 22
9. SK Jankov 15 20:22 20
10. FK Hořovicko 15 23:30 20
11. SK Senco Doubravka 15 19:26 19
12. FK Slavoj Český Krumlov 15 17:31 19
13. SK Klatovy 1898 15 26:24 18
14. TJ Spartak Soběslav 15 21:26 18
15. SK Petřín Plzeň 15 20:27 18
16. TJ Přeštice 15 17:31 16

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Senco Doubravka
FC Slavia Karlovy Vary
3:4 PP
Podrobnosti
zistav
Nábor

Střelci týmu

15 gólů

Martin Psohlavec

14 gólů

Marian Geňo

5 gólů

Jan Kalina

4 góly

Rostislav Vokáč

3 góly

Pavel Maňák

Nejbližší narozeniny

17.01.2018 Jakub Vlach (14)
17.01.2018 Rony Židov (14)
19.01.2018 Karel Tichota (43)
22.01.2018 Vojtěch Dušek (11)
26.01.2018 Michal Günther (13)

Najdete nás na facebooku

Počet návštěv: 98859
Posledních 30 dnů: 4310 | Posledních 7 dnů: 1425 | Poslední den: 285

© 2018 FC Slavia Karlovy Vary | Všechna práva vyhrazena | nonno@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne