FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Slavia Karlovy Vary
www.slaviakv.cz

Příští zápas

FK Olympie Březová vs FC Slavia Karlovy Vary

Datum a čas konání: 21.10.2017 10:30
Rozhodčí: Kříž Jiří - Janoch Marek, Szikszay Ladislav. Delegát: Schröter Martin

O průběhu letní přípravy s trenérem Karlem Tichotou

O průběhu letní přípravy s trenérem Karlem Tichotou

Před posledním přípravným utkáním s FC Chomutov jsme požádali trenéra áčka o zhodnocení letní přípravy i cíle pro nadcházející soutěžní ročník.

Karle, letní příprava je vždycky krátká a letošní začátek byl poněkud atypický sehráním přípravného utkání s pražskou Spartou v době dovolené hráčů. Jak jsi s přípravou spokojen i třeba v porovnání s přípravou v předchozím ročníku? Jak se oproti jaru změnil hráčský kádr?

Sehrání přátelského utkání se Spartou jsme dlouho zvažovali, protože kluci v době volna měli svoje plány. Nakonec jsme se rozhodli nabídku Sparty akceptovat, přeci jen hrát s ní se nenaskýtá jen tak. Sešli jsme se den před utkáním na tréninku a druhý den hráli. Pro kluky to byla taková odměna na konec sezony.

Co se přípravy týká, tak trénovat jsme začali 10.července. První dva týdny jsme využívali hřiště v Dalovicích, nyní se už opět připravujeme v Drahovicích. Letní pauza je velmi krátká a vzhledem ke spoustě odchodů tvoříme vlastně nové mužstvo. Co se týká spokojenosti s přípravou, myslím, že na to nám odpoví až mistrovská utkání. A s přístupem hráčů k tréninku mohu být spokojen.

Kádr se oproti jaru změnil zásadně. Odešli J. Dvořák, Vrtělka, Krlička (všichni Sokolov) a Plechatý přestoupil do Aritmy. Pokračovat už zřejmě nebude Dřížďal, navíc Ivasko ještě není zdravotně v pořádku a Strnad odjel do Anglie. Všem hráčům, kteří u nás skončili, bych chtěl poděkovat, odvedli dobrou práci a patřili k základním kamenům našeho týmu.

Novými hráči jsou brankář  Jiří Chára z Chyše, Zbyněk Vondráček, Rostislav Vokáč a Jiří Samek ze Sokolova, Jan Kalina zToužimi a odchovanec Milan Novotný z Ostrova.    

 

V rámci přípravy jste, mimo utkání se Spartou, sehráli během čtyř týdnů dalších pět přípravných utkání a dvě utkání Mol Cupu v rytmu sobota - středa. Pohárová utkání byla vcelku vydařená. Ale ve většině dalších přípravných utkání však družstvo herně ani výsledkově příliš nepřesvědčilo.  Čím to? A splnila tato utkání tvoje očekávání?

Jak jsem řekl v předchozí odpovědi, těch změn v kádru je opravdu hodně. Odešli zkušení , které nahradili mladí hráči, a určitě bude chvíli trvat než se do týmu zabudují. Navíc Vondráček přišel až ke konci přípravy, Novotný zatím není zdravotně v pořádku. Mladíci určitě mají nějaký potenciál, na druhou stranu pro ně jsou zápasy s týmy jako Králův Dvůr nebo Domažlice velkou školou. Když si k tomu připočtete pracovní povinnosti nebo nějaká zranění, tak jsme v utkáních nastupovali s 6-9 hráči, kteří před měsícem skončili v dorostu a to se muselo zákonitě projevit jak na hře, tak na výsledcích. Na nových hráčích je vidět, že chtějí na sobě pracovat, takže věřím, že půjdou herně nahoru. Samozřejmě by chtěl asi každý jen vyhrávat, ale příprava je podle mě o tom, aby šanci se ukázat dostali všichni hráči stejnou a mohli zabojovat o místo v kádru. A i když třeba v tuto chvíli na to zatím nemají, možná se jim to povede za rok či dva. Jestliže chceme mít v kádru hodně odchovanců nebo kluků z okolí, tak jiná cesta není.

 

Ve středu jsme odehráli přípravné utkání s exdivizním Ostrovem V podstatě se už jedná o ladění formy. Co ti utkání v Ostrově ukázalo?

Vyhráli jsme 5:0, s hrou hlavně v prvním poločase jsem byl spokojený. Ve hře už byly vidět některé věci, které po hráčích chci. V předchozích utkáních jsme inkasovali moc branek, takže jsem rád, že jsme utkání odehráli vzadu s nulou. Naopak góly jsme dávali po pěkných akcích nebo standardních situacích. Na druhou stranu je to stále jen příprava, takže ani vysokou výhru nepřeceňuji.

 

V sobotu nás čeká ještě poslední přípravné utkání s Chomutovem a potom v plné síle na první podzimní utkání nového ročníku, tentokrát s nováčkem soutěže plzeňským Petřínem. Ten si postup do divize vybojoval úctyhodným ziskem osmdesáti tří bodů a téměř stovkou vstřelených gólů. Takže to určitě nebude jednoduché. Ale spíše by mě teď zajímalo, co očekáváš od nového ročníku a jaké máš postavené cíle?

Už se všichni těšíme, až odstartuje soutěž. Jak jsem říkal, vstoupíme do něj s hodně omlazeným týmem. Od soutěže očekávám větší vyrovnanost než v minulém ročníku. Čížová postoupila, Motorlet a Admira hrají v jiných skupinách. Samozřejmě v těchto soutěžích vždy dochází v létě k velkým změnám v kádrech, takže kvalitu ostatních lze před sezónou těžko odhadnout. Ten kdo dokáže kádr dva nebo tři roky udržet pohromadě, tak většinou hraje v popředí tabulky. Co se týká našeho mužstva, tak si přeju, abychom se prezentovali takovým fotbalem, na který diváci rádi přijdou a budou odcházet spokojeni. Dalším cílem bude zabudovat nové hráče do týmu tak, aby zvládli přechod do dospělého fotbalu. V tomto spoléhám také na naše zkušené hráče Vondráčka, Staňka, Geňa a Psohlavce, že odvedou svoji práci jak na hřišti, tak i v kabině. K celkovému umístění je v tuto chvíli těžké něco říkat, samozřejmě bych byl rád, kdybychom se pohybovali v první polovině tabulky.

 

Karle díky za rozhovor a přeju tobě, celému realizačnímu týmu a hráčům v podzimní části soutěže hodně takových výsledků, které přinesou radost nejen družstvu, ale také všem našim fanouškům.

Také děkuji. Touto cestou bych chtěl ještě poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří nám jezdí fandit i na venkovní zápasy a doma vytváří výbornou atmosféru. Velmi si toho vážíme a byl bych rád, kdyby si na naše zápasy našlo cestu co nejvíc diváků, kteří  klukům pomůžou i když se třeba nebude dařit.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. FC Slavia Karlovy Vary 10 27:11 22
2. SK Rakovník 10 26:14 20
3. TJ Tatran Sedlčany 10 19:14 20
4. TJ Spartak Soběslav 10 18:17 18
5. FK Olympie Březová 10 23:22 16
6. FC Viktoria Mariánské.. 10 17:20 15
7. SK Aritma Praha 10 20:14 14
8. SK Klatovy 1898 10 17:17 14
9. MFK Dobříš 10 18:21 14
10. FK Slavoj Český Krumlov 10 13:16 14
11. FK Hořovicko 10 14:19 14
12. TJ Malše Roudné 10 11:16 14
13. SK Jankov 10 14:16 13
14. SK Petřín Plzeň 10 12:18 12
15. SK Senco Doubravka 10 8:15 11
16. TJ Přeštice 10 13:20 9

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FC Slavia Karlovy Vary
MFK Dobříš
3:1
Podrobnosti
zistav

Střelci týmu

10 gólů

Martin Psohlavec

7 gólů

Marian Geňo

5 gólů

Jan Kalina

2 góly

Josef Hudec

2 góly

Rostislav Vokáč

Nejbližší narozeniny

20.10.2017 Karel Dvořák (45)
23.10.2017 Jan Staněk (28)
23.10.2017 Jiří Samek (19)
25.10.2017 Miroslav Šplíchal (6)
26.10.2017 Marek Novotný (11)

Počet návštěv: 85098
Posledních 30 dnů: 5388 | Posledních 7 dnů: 1383 | Poslední den: 105

© 2017 FC Slavia Karlovy Vary | Všechna práva vyhrazena | nonno@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne