Datum a čas konání: 1.10.2017 10:30
Místo: Dvory
Rozhodčí: Lafek David - Štefan Michal, Hádek Jaroslav. Delegát: Bláha Vladimír.

Pokud utkání s Aritmou bolelo, tak s Rakovníkem to bolelo dvojnásob

V nedělním dopoledni se ve Dvorech bojovalo o čelo tabulky Fortuna Divize A. SK Rakovník přijel do Dvorů bez bázně a podle všeho si vzal „mustr“ ze hry Aritmy, která nás v posledním domácím utkání hodně potrápila. Cíl hostů byl od začátku naprosto zřejmý, bodovat ve Dvorech. Nepřijeli s vysloveně obrannou taktikou, snažili se hrát fotbal a důraznou hrou otupit a eliminovat kombinační dovednosti domácích. A z větší části se jim to dařilo.

Do utkání jsme vstoupili výborně a už ve 4.minutě jsme šli zásluhou Martina Psohlavce do vedení. Vedení nám ale vydrželo necelých deset minut. Hosté přitvrdili hru, získávali spoustu balónů ve středu hřiště a těžili z naší bezradné hry, zdlouhavé a mnohdy i nepřesné rozehrávky.Zákonitě muselo přijít to, co přišlo. Ve 14. minutě po akci z levé strany Jaroslav Červený vyškolil naši obranu a srovnal na 1:1. Tvrdá hra hostů domácím vůbec nevyhovovala, při až přehnaném důrazu hostů ( tři žluté katy během sedmi minut) najednou jakoby nevěděli, co mají hrát. A hosté neměli daleko do vedení, když ve 20. minutě po hrubé chybě Honzy Staňka v rozehrávce hostující Pucholt trefil jen tyč Chárovy branky. Ve 23. minutě hasil brejk hostů jen za cenu žluté karty Pavel Maňák. Do konce poločasu se i naši hráči dostali do několika slibných příležitosti, nedokázali z nich však nic vytěžit.

Začátek druhé půle navázal na hru z prvního poločasu, na našich byla znát větší snaha vsítit co nejdříve gól a rozhodnout o vítězi utkání. A vstup do druhé půle se nám vydařil. V 53. minutě po spolupráci Martina Psohlavce s Janem Kalinou posledně jmenovaný nedal nekompromisní střelou šanci vyniknout Kabelemu v brance hostů a ve třetím utkání vsítil už svou čtvrtou branku. I přes těžký terén se ale bylo ve Dvorech na co dívat, a že se neměnilo skóre, bylo především díky brankářům na obou stranách.

V 78. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen kanonýr hostů Matěj Schwendt a domácí v nastavení zvýšili Rosťou Vokáčem na 3:1. A opět u toho byl jako přihrávající Martin Psohlavec, který byl rozhodně na hřišti nejlepším hráčem. Bránil, střílel, přihrával. Penzum odvedené práce pro tým bylo prostě obdivuhodné.

Trenéři obou družstvech se po utkání shodli na tom, že na těžkém terénu to byl vyrovnaný zápas, a i když se jedná o kolektivní sport, na vítězství domácích měl výrazný podíl výkon rakovnického rodáka Martina Psohlavce.