FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Vzestupy i pády kategorie U10 na Ondrášovka CUP hodnotí asistent trenéra Bohumil Koudele

V úterý 3. října jsme hned brzy ráno vyrazili společně s dalšími sedmi týmy na Ondrášovka CUP do Mostu-Souš, kde naše skupina H hrála kvalifikaci na finále. Ve skupině byla ligová mužstva FK Baník Sokolov, SK Junior Teplice, FK Mladá Boleslav, FK Ústí nad Labem a dvě kvalifikovaná mužstva z předkola - FK Neratovice-Byškovice, SK Roudnice nad Labem a dále Mostecký fotbalový klub.

Na turnaj jsme se vypravili s našimi borci – Bartoš, Baloun, Hájek, Jung, Koudele, Lexa, Šmídt, Vegricht, Vonšovský a Komárek. Hrálo se systém každý s každým, délka zápasu 20 minut, přestávka mezi jednotlivými zápasy cca 10 minut. Byla to pěkná jízda. Na rozehřátí jsme se utkali s naším velkým rivalem FK Baník Sokolovem. Než jsem se stačili rozkoukat, prohrávali jsme v poměru 0:2. Zabrali jsme a díky postupně se lepšícímu výkonu zápas otočili na 3:2. Těsně před koncem ale soupeř poměrně šťastně vyrovnal střelou z dálky pod klandr a brali jsme každý po bodu.

Potom nás postupně čekala mužstva, která pro nás byla velkou neznámou. Všechna jsme úspěšně zvládli, předváděli jsme pěknou kombinační hru, soupeře jsme jasně přehrávali. FK Neratovice jsme porazili 7:2, Mostecký fotbalový klub 6:2, SK Roudnice 8:1.

Pak přišla delší přestávka, po které následovaly rozhodující zápasy. Tak jak to bývá, turnaje se rozhodují na konci a k tomu jsme naše svěřence nabádali. Před námi byla tři již zmiňovaná ligová mužstva. Jako první nás čekali Teplice. Začátek zápasu nám utekl. Tepličtí byli všude o krok dřív a než si kluci stačili uvědomit, že předchozí zápasy byly jen zahřívací, tak jsme prohrávali 0:4. Pak se zřejmě soupeř uspokojil, my jsme zlepšili pohyb na hřišti a najednou to bylo 2:4. Smolně jsme však v našem tlaku ztratili míč u soupeřovo brány a hned z protiútoku tepličtí zatloukli poslední hřebík a bylo to 2:5. Velká škoda, protože hra z naší strany nebyla vůbec špatná. Co ten menší neúspěch ale udělal s psychikou našich borců... hrůza... Mužstvo se jako celek doslova sesypalo. Máme rozhodně na čem zapracovat, to se nám v budoucnu nesmí stávat. Čekala nás Mladá Boleslav, která všechna ostatní mužstva doslova válcovala. Nu což, spráskali nás 6:1. V posledním zápase si na nás brousilo zuby Ústí. Naštěstí kluci někde našli poslední zbytky sil a po bojovném výkonu jsme nakonec vyválčili remízu v poměru 2:2, chvílemi jsme dokonce sahali i po vítězství.

Celkově jsme se umístili na 4. místě.  Tabulka naší kvalifikační skupiny byla v pořadí – FK Mladá Boleslav, SK Junior Teplice, FK Ústí nad Labem, FC Slavia Karlovy Vary, FK Baník Sokolov, Mostecký fotbalový klub, FK Neratovice-Byškovice a SK Roudnice nad Labem. Vzhledem k tomu, že se na finále Ondrášovka CUP přímo kvalifikují pouze první dvě mužstva, do finále jsme tedy nepostoupili.

Bezprostředně po hvizdu rozhodčího mě osobně přepadl obrovský vztek a zklamání. Věřil jsem, že na turnaji uspějeme a postoupíme. Nyní, s odstupem času, však turnaj hodnotím pozitivně. Všem ligovým mužstvům, mimo Mladé Boleslavy, jsme byli téměř rovnocenným soupeřem. Naši kluci makali až nadoraz a nevzdávali se. U některých hráčů z toho však pramenila obrovská frustrace, že nemůžou se zápasem nic udělat, a to je naše chyba, chyba trenérů. Musíme prostě zvýšit konkurenci v mužstvu, přitáhnout další mladé hráče a tím zápasovou zátěž více rozložit. To, co nám totiž doposud stačilo na naši soutěž, nestačí na .......  odpoví si jistě každý sám.