FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Juniorka veze překvapivé vítězství z Nové Role, dorost zvítězil v Královském Poříčí. Jak viděl obě utkání trenér Petr Richtář?

FK Nová Role – FC Slavia Karlovy Vary B 0:1 (0:0).

O víkendu zavítalo béčko na půdu dosud doma suverénní  Nové Role. Zde jsme se nemohli spolehnout na pomoc hráčů áčka, které ve stejnou dobu hrálo v Hořovicích.

Čekal nás těžký, podmáčený terén, se kterým jsme si ale dokázali dobře poradit. Oproti některým předchozím utkáním, kdy byla na hráčích vidět nervozita a nízké sebevědomí, nastoupili kluci odhodlaně a beze strachu, s touhou uspět. První poločas jsme více drželi balon než domácí, ovšem kolem soupeřova vápna jsme působili bezzubě a nebyli jsme vůbec nebezpeční. Do druhého poločasu jsme vlétli s poupraveným rozestavením, vytvořili jsme si větší tlak, zlepšili jsme kombinaci v křídelních prostorech  a tentokrát jsme dokázali ohrožovat branku domácích. Nakonec se krásným gólem prosadil David Žitný. Poté se domácí vrhli všemi silami do útoku, v našem vápně vzniklo několik nebezpečných závarů, které jsme ale dokázali ustát, dokonce jsme mohli skóre navýšit, ale brejkové situace jsme trestuhodně zahazovali. Přivezli jsme tak překvapivé, leč zasloužené vítězství 1:0.

Baník Královské Poříčí – FC Slavia Karlovy Vary U19 1:3 (1:2).

Dorost se představil v dalším utkání krajského přeboru na hřišti Královského Poříčí. Zde nás čekala umělka, která se svými rozměry hodí spíše pro provozování jiných sportů než fotbalu. Bylo jasné, že velice malé hřiště nebude svědčit našemu pojetí hry, museli jsme tomu uzpůsobit taktiku a na hrot jsme postavili Járu Zedníčka, který měl svými dvěma brankami důležitý podíl na vítězství. Třetí gól si domácí vstřelili sami po nepovedené malé domů. Zápas byl plný osobních soubojů a také nepřesností na obou stranách. Domácí na nás byli dobře připraveni, předvedli pár zajímavých individuálních výkonů, my jsme však nakonec prokázali vyšší kvalitu a vybojovali tři cenné body.