FC Slavia Karlovy Vary vs FK Olympie Březová

Datum a čas konání: 20.1.2018 11:00
Místo: Drahovice UMT

Vysoké vítězství nad Jihočechy se nerodilo vůbec lehce.

Před utkáním ve Dvorech se očekával souboj mužstev z první poloviny tabulky a naši borci měli potvrdit roli favorita. V pozvánce na utkání jsme upozorňovali na to, že hosté budou nebezpeční, mají organizovanou obrannou hru a dostávají minimum gólů. Nakonec z venku přivezli úctyhodných osm bodů. V přípravě hrací plochy na utkání se udělalo kus práce, plocha šetřila pro mistrovské utkání a áčko absolvovalo předzápasový trénink na trávě v Drahovicích. Hřiště bylo sice promáčené, ale na to, že v podstatě od pátku ve Varech pršelo více s hřištěm asi udělat nešlo.

Kdo přišel na utkání později, přišel o vedoucí gól Mariana Geňa z penalty. Ve 2. minutě příkladně zabojoval o míč Jirka Samek, po centru Pepíka Hudce trefil Martin Psohlavec hlavičkou tyč Hřebejkovy svatyně a následnou dorážku Mariana Geňa zastavil na brankové čáře úmyslně rukou roudenský Martin Tušer. Hlavní rozhodčí měl okamžitě jasno, penalta a vyloučení. Marian Geňo se z penalty nemýlil a ve 3. minutě byl tedy stav 1:0 a pro hosty do konce utkání hra v deseti. Ale jako kdyby to hosté nechtěli vzít na vědomí. Na promáčeném terénu se výborně pohybovali, byli důrazní v osobních soubojích, ale v koncovce neškodní. Nakonec stejně jako my. Ve 26. minutě poslal Marian Geňo míč do uličky po celý zápas aktivnímu Pepíkovi Hudcovi a toho zastavil ve vápně jen za cenu faulu hostující Matyáš Markytán. Rezultovala z toho žlutá karta a druhá penalta. Tentokrát si ale brankář Hřebejk penaltového specialistu Mariana Geňa vychutnal a vyrazil i střelu Honzy Staňka.

Hra byla v této fázi z obou stran značně neurovnaná, s řadou zbytečně ztracených míčů, bez efektivity v koncovce. Minutu před koncem první půle jsme na to doplatili. Michal Királyi špatně odehrál míč, ten se dostal k Martykánovi a proti jeho střele, zřejmě lehce tečované, byl Jirka Chára bezmocný.

Do druhé půle trenér Tichota provedl dvě změny, byli jsme aktivnější, ale gólový efekt to nepřineslo. Hosté, pokud jim stačily síly, bránili zodpovědně a hru si zbytečně nekomplikovali. Za zmínku stojí hlavička Martina Psohlavce po standardce, kterou zahrával Honza Staněk. Hřebejk ale na ni stačil s vypětím všech sily dosáhnout.

Chleba se začal lámat až v 68. minutě. To Rosťa Vokáč po levé straně předvedl vynikající individuální akci a zvýšil na 2:1. A potom už to šlo ráz na ráz. V 70. minutě Geňovu střelu Hřebejk ještě stačil vyrazit, ale pouze k Martinu Psohlavcovi a ten se v těchto případech nemýlí – 3:1.

Na hostech se projevila únava z náročné hry v deseti a docházely jim síly. Toho jsme využili a ke slovu se dostal ještě třikrát Marian Geňo. V 78. minutě po ideální přihrávce od Martina Psohlavce, v 85. minutě po přetaženém centru dostal míč od Zdeňka Skaly a v 88. minutě po kopu z rohu zakončil střelecké hody hlavičkou a ve střelecké tabulce šel o jeden gól před Martina Psohlavce.

Dalo by se říct, že oba zrají jako víno.