FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Z Mariana Geňa byla znát spokojenost nejen s výhrou, ale především s výkonem celého týmu. Derby béček s Ostrovem mělo výbornou úroveň.

Zápas byl před dvěma týdny kvůli počasí odložen. Ostrovské áčko už mělo po sezoně, takže podle očekávání k nám přijel velice zajímavý soupeř, který měl ve svém středu hráče, kteří táhnou Ostrov zpět do Divize. My jsme chtěli po dohodě s trenéry, aby ten zápas opravdu odehráli hráči, kteří nehrají divizi, jen jsme museli nuceně využít služby Jirky Cháry. Zajímalo mě, jak se s tím naši mladíci poperou, ale konec sezóny je zastihl ve výborné formě, takže nebyl důvod si nevěřit.

Dá se říct, že vlastně celý první poločas to byl hlavně boj ve středu hřiště s minimem šancí, my jsme šli do vedení  v 18. minutě po vynikajícím pressinku na soupeřově polovině. Všichni hráči udělali přesně to, co v danou chvíli měli (bohužel jen jednou v první půli), až se míč dostal k Jaffanovi a ten nás střelou spoza vápna poslal do vedení.
Poté jsme se trochu zatáhli a přestali být aktivní dopředu. Ve 35. minutě jsme si počínali netakticky v našem vápně a soupeř si "došel" pro penaltu. Proměnil ji a srovnal na 1:1..

Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení s cílem být nebezpečnější dopředu, přesto ale pracovat poctivě dozadu.
Obě strany nastřelily jedenkrát z dalekonosné střely brankovou konstrukci. Hrálo se ve velkém tempu, ovšem vyložené šance se stále nerodily. Přesto jsme od 60. minuty začínali soupeře lehce přehrávat ve středu pole, jen stále nepřicházely finální přihrávky. Až přišla 75. minuta. Šupík zatáhl po pravé straně míč, poslal ho před branku, kde číhal Skala a ten ho uklidil do brány a bylo to 2:1. Za další dvě minuty ostrovský Matoušek obdržel od rozhodčího červenou kartu za nesmyslné oplácení. My jsme pracovali poctivě do defenzivy a krom pár závarů po dlouhých nákopech jsme to ubránili. Měli jsme i brejkové situace pro rozhodnutí zápasu, soupeř už neměl tolik sil se vracet, ale spoustu jsme jich zazdili špatnou předfinální přihrávkou. Ale i tak jsme výsledek udrželi a mohli se radovat z vítězství..

Mám samozřejmě velkou radost, co mě těší ale nejvíc je, že kluci umí přejít se čtyřobráncového systému na tříobráncový a dokážou toho využít. Takticky výborně zvládnuté utkání, každý hráč se obětoval pro tým a plnil co měl.. Z našeho týmu jsem cítil opravdovou sílu. Od léta kluci udělali hodně práce a poslední měsíc zvládli výborně..

Koho vyzvednu tentokrát? Jednotlivce ne, celý tým!!!!! Který měl věkový průměr 17 let!!