FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Slavia Karlovy Vary
www.slaviakv.cz

Příští zápas

FC Slavia Karlovy Vary vs FK Olympie Březová

Datum a čas konání: 20.1.2018 11:00
Místo: Drahovice UMT

S trenérem áčka Karlem Tichotou jsme se ohlédli za letošním úspěšným podzimem.

S trenérem áčka Karlem Tichotou jsme se ohlédli za letošním úspěšným podzimem.

Karle především blahopřeji k podzimnímu „půlmistrovi“. Jak bys obecně zhodnotil současnou úroveň v divizní skupině „A“?

Díky. Již po rozlosování divizí bylo jasné, že naše skupina bude letos hodně vyrovnaná. Do ČFL postoupila Čížová, Motorlet a Admira byli nalosováni do skupin B a C. Tedy mužstva, která společně s námi loni trochu ostatním odskočila. Myslím, že se předpoklady naplnily a jarní část soutěže bude napínavá až do konce. Co se kvality týká, řekl bych, že dlouhodobě klesá. Podle mého názoru nebylo šťastné zrušení B-mužstev ligových týmů a zavedení Juniorské ligy.  

Překvapilo tě, že se do třetího místa umístila i Olympie Březová, další tým z Karlovarska?

Nepřekvapilo. Březová byla loni v krajském přeboru jasně nejlepší. Hodně hráčů v minulosti prošlo sokolovskou mládeží nebo i naším klubem. Hodně spoléhají na domácí prostředí, navíc mají ve svém středu hráče typu Vaněčka nebo Krličky, kteří jsou rozdílovými hráči. Navíc jsem rád, že se daří i třetímu týmu z našeho kraje Mariánským Lázním. 

V rozhovoru před zahájením soutěže jsi prohlásil: „K celkovému umístění je v tuto chvíli těžké něco říkat, samozřejmě bych byl rád, kdybychom se pohybovali v první polovině tabulky.“ Cíl jste spolu s hráči i realizačním týmem podle mého názoru překročili. Čím to?

Po nepříliš povedeném jaru jsme vlastně během léta tvořili úplně nové mužstvo. Ze základní sestavy nám z různých důvodů odešlo hned šest zkušených hráčů. Nahradit Dvořáka, Dřížďala, Ivaska, Vrtělku, Plechatého a Krličku se zdálo jako velký problém. Na jejich místa přišli kluci vesměs z dorostu, ať už sokolovského nebo našeho. Z tohoto důvodu pro nás bylo těžké odhadnout před soutěží, kde se budeme pohybovat. Proto je pro mě osobně velkým a příjemným překvapením naše současné postavení v tabulce, a i odstup na ostatní soupeře. Musím pochválit kluky za dobrý přístup k tréninkům, pak se jim to vrací v zápasech. Vytvořili dobrou partu nejen na hřišti, ale i v kabině, a to je oproti jaru patrný rozdíl. A i v zápasech, kdy se nám nedařilo podle představ, dokázali táhnout za jeden provaz a rozhodnout je na naši stranu.

Podařilo se ti opět do týmu zabudovat mladé hráče, ale navíc máš v týmu vyrovnané kanonýrské duo Martin Psohlavec a Marian Geňo. Ti dali v soutěži dohromady dvacet devět gólů – dvě třetiny našich vstřelených gólů. Pro srovnání uvedu, že jen patnáct týmů v českých divizích se dostalo nad třicet vstřelených gólů. To je ohromná síla. Jak na sobě kluci pracují, že jsou tak střelecky potentní?

Baví mě pracovat s mladými hráči, kteří mají snahu se zlepšovat. Ne o všech ze současné mladé generace to obecně platí. Někteří přijdou z dorostu a myslí si, že automaticky budou mít místo v základní sestavě. Někdy jim chybí trpělivost a pokora. V současném osmnácti členném kádru máme hned deset (!) hráčů, kteří v létě skončili v dorostu. Z toho jich většinou čtyři až pět nastupovalo v základní sestavě a ostatní se dostávali na hřiště v průběhu zápasu. Někteří z nich mají možná před sebou zajímavou kariéru, záleží jen na nich, jak budou k fotbalu přistupovat a co mu budou ochotni obětovat.

Co se týká našich kanonýrů, tak jsem samozřejmě rád, že jim to tam padá a mužstvo se na ně může spolehnout. Jaro jim moc nevyšlo, čehož si jsou oba vědomi. Jsou takovou mojí prodlouženou rukou v kabině. V jejich věku je to spíše už o jejich vnitřní motivaci, než o tom, aby museli někomu něco dokazovat. Oba mají časově náročné práce, Marian navíc ještě v klubu trénuje mládež. Občas je nutné udělat nějaký kompromis. Na druhou stranu vím, že se na ně mohu spolehnout. Zatím to vychází a věřím, že tomu bude tak i na jaře. 

Vstup do soutěže s Petřínem se doma příliš nepovedl. Potom pět vyhraných utkání v řadě a následná nešťastná prohra doma se Sedlčany. Kdy jsi začal věřit tomu, že skončíte v tabulce první, a to s poměrně značným bodovým odstupem?

Vzhledem ke změnám v kádru během léta, která jsem už popsal, jsme asi těžko mohli očekávat, že budeme hned od začátku soutěže dominovat a automaticky vyhrávat… Potřebovali jsme čas, aby si vše sedlo, hráči si na sebe zvykli. Série pěti výher nám pak dodala sebevědomí. Prohra se Sedlčany nebyla nešťastná, ale zasloužená. Po poločase jsme měli vést 4:0, místo toho jsme v poslední minutě dostali gól na 2:1. Druhý poločas nám vůbec nevyšel a po zásluze jsme prohráli. Myslím, že tato porážka byla pro některé hráče prospěšná, ve zbytku podzimní části jsme už prohráli jen jednou. Věřit v prvenství po podzimu jsem začal po domácí šťastné výhře nad Soběslaví tři kola před koncem.

Náš fan klub dokáže doma i venku vytvořit výbornou, burcující a na podzim i bezproblémovou atmosféru. Hrajeme o první místo, a přesto na naše domácí utkání chodí v podstatě pořád stejný počet diváků. Kluci by si jich určitě zasloužili minimálně dvojnásobek. Co podle tebe lze pro větší návštěvnost udělat?

To je věc, která mě hodně mrzí. Fanoušci jsou skvělí, jezdí s námi i na některá venkovní utkání. Snažíme se hrát atraktivní útočný fotbal, který by diváky bavil. Navíc s hráči místními nebo z blízkého okolí. Jsme první v tabulce… Myslím, že je to otázka na vedení klubu, jak klub prezentovat a jak diváky přilákat na stadión.

Karle díky za zhodnocení podzimu. Hráči i ty si užijete zasloužené volno a potom vzhůru do zimní přípravy. Kdy zimní přípravu začínáte a jak máš naplánována přípravná utkání?

Do 8.prosince ještě budeme trénovat třikrát v týdnu, i když už ve volnějším režimu. Pak budou mít kluci měsíc zaslouženého volna. Od 8.ledna dostanou individuální plány a společně se sejdeme na prvním tréninku 15.ledna. Připravovat se budeme čtyřikrát týdně plus sobotní zápasy. Soupeři budou vesměs týmy z okolí, převážně z divizí. Naplánované je i utkání s Baníkem Sokolov.

Teď ještě trochu záludná otázka. Co očekáváš od jarní části soutěže. Bude se nějak zásadně měnit kádr mužstva a jaký máš ty cíl pro jaro?

Vzhledem k vyrovnanosti soutěže očekávám v každém utkání boj až do konce. Budou rozhodovat maličkosti, kdo bude lépe připraven, bude úspěšný.

Některé změny v kádru určitě nastanou, a to oběma směry. Je zatím předčasné být konkrétní. Na druhou stranu bych nechtěl, aby to byly změny zásadní.

Cíl pro jaro zůstává stejný jako na podzim. Zabudovávat do týmu mladé hráče, snažit se o atraktivní útočný fotbal. Samozřejmě víme, jak vypadá tabulka, rozhodující bude začátek jarní části. Za mužstvo mohu slíbit, že pro úspěch uděláme vše, co bude v našich silách. Ostatní už záleží na vedení klubu, kterému jsme určitě naším umístěním přidělali příjemné starosti.

Karle díky za rozhovor a přeju tobě, celému realizačnímu týmu a hráčům příjemné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku, hodně zdraví, osobních i sportovních úspěchů. A pro jaro, abyste si užili hodně takových výsledků, které přinesou radost nejen družstvu, ale také všem našim fanouškům.

 

Děkuji. Rád bych také popřál všem fanouškům klubu pěkné svátky, úspěšný rok 2018 a hlavně hodně zdraví.  

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. FC Slavia Karlovy Vary 15 45:17 35
2. SK Rakovník 15 33:21 27
3. FK Olympie Březová 15 36:31 26
4. FC Viktoria Mariánské.. 15 30:26 26
5. MFK Dobříš 15 28:26 26
6. SK Aritma Praha 15 28:19 25
7. TJ Tatran Sedlčany 15 28:26 25
8. TJ Malše Roudné 15 16:24 22
9. SK Jankov 15 20:22 20
10. FK Hořovicko 15 23:30 20
11. SK Senco Doubravka 15 19:26 19
12. FK Slavoj Český Krumlov 15 17:31 19
13. SK Klatovy 1898 15 26:24 18
14. TJ Spartak Soběslav 15 21:26 18
15. SK Petřín Plzeň 15 20:27 18
16. TJ Přeštice 15 17:31 16

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Senco Doubravka
FC Slavia Karlovy Vary
3:4 PP
Podrobnosti
zistav

Střelci týmu

15 gólů

Martin Psohlavec

14 gólů

Marian Geňo

5 gólů

Jan Kalina

4 góly

Rostislav Vokáč

3 góly

Pavel Maňák

Nejbližší narozeniny

17.12.2017 Stanislav Štípek (45)
20.12.2017 Tomáš Mašek (7)
24.12.2017 David Poláček (18)
27.12.2017 Radek Surma (45)
30.12.2017 Matyáš Průcha (6)

Najdete nás na facebooku

Počet návštěv: 94549
Posledních 30 dnů: 4137 | Posledních 7 dnů: 1036 | Poslední den: 92

© 2017 FC Slavia Karlovy Vary | Všechna práva vyhrazena | nonno@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne