FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Slavia Karlovy Vary
www.slaviakv.cz

Příští zápas

FC Slavia Karlovy Vary vs SK Klatovy 1898

Datum a čas konání: 1.4.2018 10:30
Místo: Drahovice UMT

S trenérem áčka Karlem Tichotou jsme se ohlédli za letošním úspěšným podzimem.

S trenérem áčka Karlem Tichotou jsme se ohlédli za letošním úspěšným podzimem.

Karle především blahopřeji k podzimnímu „půlmistrovi“. Jak bys obecně zhodnotil současnou úroveň v divizní skupině „A“?

Díky. Již po rozlosování divizí bylo jasné, že naše skupina bude letos hodně vyrovnaná. Do ČFL postoupila Čížová, Motorlet a Admira byli nalosováni do skupin B a C. Tedy mužstva, která společně s námi loni trochu ostatním odskočila. Myslím, že se předpoklady naplnily a jarní část soutěže bude napínavá až do konce. Co se kvality týká, řekl bych, že dlouhodobě klesá. Podle mého názoru nebylo šťastné zrušení B-mužstev ligových týmů a zavedení Juniorské ligy.  

Překvapilo tě, že se do třetího místa umístila i Olympie Březová, další tým z Karlovarska?

Nepřekvapilo. Březová byla loni v krajském přeboru jasně nejlepší. Hodně hráčů v minulosti prošlo sokolovskou mládeží nebo i naším klubem. Hodně spoléhají na domácí prostředí, navíc mají ve svém středu hráče typu Vaněčka nebo Krličky, kteří jsou rozdílovými hráči. Navíc jsem rád, že se daří i třetímu týmu z našeho kraje Mariánským Lázním. 

V rozhovoru před zahájením soutěže jsi prohlásil: „K celkovému umístění je v tuto chvíli těžké něco říkat, samozřejmě bych byl rád, kdybychom se pohybovali v první polovině tabulky.“ Cíl jste spolu s hráči i realizačním týmem podle mého názoru překročili. Čím to?

Po nepříliš povedeném jaru jsme vlastně během léta tvořili úplně nové mužstvo. Ze základní sestavy nám z různých důvodů odešlo hned šest zkušených hráčů. Nahradit Dvořáka, Dřížďala, Ivaska, Vrtělku, Plechatého a Krličku se zdálo jako velký problém. Na jejich místa přišli kluci vesměs z dorostu, ať už sokolovského nebo našeho. Z tohoto důvodu pro nás bylo těžké odhadnout před soutěží, kde se budeme pohybovat. Proto je pro mě osobně velkým a příjemným překvapením naše současné postavení v tabulce, a i odstup na ostatní soupeře. Musím pochválit kluky za dobrý přístup k tréninkům, pak se jim to vrací v zápasech. Vytvořili dobrou partu nejen na hřišti, ale i v kabině, a to je oproti jaru patrný rozdíl. A i v zápasech, kdy se nám nedařilo podle představ, dokázali táhnout za jeden provaz a rozhodnout je na naši stranu.

Podařilo se ti opět do týmu zabudovat mladé hráče, ale navíc máš v týmu vyrovnané kanonýrské duo Martin Psohlavec a Marian Geňo. Ti dali v soutěži dohromady dvacet devět gólů – dvě třetiny našich vstřelených gólů. Pro srovnání uvedu, že jen patnáct týmů v českých divizích se dostalo nad třicet vstřelených gólů. To je ohromná síla. Jak na sobě kluci pracují, že jsou tak střelecky potentní?

Baví mě pracovat s mladými hráči, kteří mají snahu se zlepšovat. Ne o všech ze současné mladé generace to obecně platí. Někteří přijdou z dorostu a myslí si, že automaticky budou mít místo v základní sestavě. Někdy jim chybí trpělivost a pokora. V současném osmnácti členném kádru máme hned deset (!) hráčů, kteří v létě skončili v dorostu. Z toho jich většinou čtyři až pět nastupovalo v základní sestavě a ostatní se dostávali na hřiště v průběhu zápasu. Někteří z nich mají možná před sebou zajímavou kariéru, záleží jen na nich, jak budou k fotbalu přistupovat a co mu budou ochotni obětovat.

Co se týká našich kanonýrů, tak jsem samozřejmě rád, že jim to tam padá a mužstvo se na ně může spolehnout. Jaro jim moc nevyšlo, čehož si jsou oba vědomi. Jsou takovou mojí prodlouženou rukou v kabině. V jejich věku je to spíše už o jejich vnitřní motivaci, než o tom, aby museli někomu něco dokazovat. Oba mají časově náročné práce, Marian navíc ještě v klubu trénuje mládež. Občas je nutné udělat nějaký kompromis. Na druhou stranu vím, že se na ně mohu spolehnout. Zatím to vychází a věřím, že tomu bude tak i na jaře. 

Vstup do soutěže s Petřínem se doma příliš nepovedl. Potom pět vyhraných utkání v řadě a následná nešťastná prohra doma se Sedlčany. Kdy jsi začal věřit tomu, že skončíte v tabulce první, a to s poměrně značným bodovým odstupem?

Vzhledem ke změnám v kádru během léta, která jsem už popsal, jsme asi těžko mohli očekávat, že budeme hned od začátku soutěže dominovat a automaticky vyhrávat… Potřebovali jsme čas, aby si vše sedlo, hráči si na sebe zvykli. Série pěti výher nám pak dodala sebevědomí. Prohra se Sedlčany nebyla nešťastná, ale zasloužená. Po poločase jsme měli vést 4:0, místo toho jsme v poslední minutě dostali gól na 2:1. Druhý poločas nám vůbec nevyšel a po zásluze jsme prohráli. Myslím, že tato porážka byla pro některé hráče prospěšná, ve zbytku podzimní části jsme už prohráli jen jednou. Věřit v prvenství po podzimu jsem začal po domácí šťastné výhře nad Soběslaví tři kola před koncem.

Náš fan klub dokáže doma i venku vytvořit výbornou, burcující a na podzim i bezproblémovou atmosféru. Hrajeme o první místo, a přesto na naše domácí utkání chodí v podstatě pořád stejný počet diváků. Kluci by si jich určitě zasloužili minimálně dvojnásobek. Co podle tebe lze pro větší návštěvnost udělat?

To je věc, která mě hodně mrzí. Fanoušci jsou skvělí, jezdí s námi i na některá venkovní utkání. Snažíme se hrát atraktivní útočný fotbal, který by diváky bavil. Navíc s hráči místními nebo z blízkého okolí. Jsme první v tabulce… Myslím, že je to otázka na vedení klubu, jak klub prezentovat a jak diváky přilákat na stadión.

Karle díky za zhodnocení podzimu. Hráči i ty si užijete zasloužené volno a potom vzhůru do zimní přípravy. Kdy zimní přípravu začínáte a jak máš naplánována přípravná utkání?

Do 8.prosince ještě budeme trénovat třikrát v týdnu, i když už ve volnějším režimu. Pak budou mít kluci měsíc zaslouženého volna. Od 8.ledna dostanou individuální plány a společně se sejdeme na prvním tréninku 15.ledna. Připravovat se budeme čtyřikrát týdně plus sobotní zápasy. Soupeři budou vesměs týmy z okolí, převážně z divizí. Naplánované je i utkání s Baníkem Sokolov.

Teď ještě trochu záludná otázka. Co očekáváš od jarní části soutěže. Bude se nějak zásadně měnit kádr mužstva a jaký máš ty cíl pro jaro?

Vzhledem k vyrovnanosti soutěže očekávám v každém utkání boj až do konce. Budou rozhodovat maličkosti, kdo bude lépe připraven, bude úspěšný.

Některé změny v kádru určitě nastanou, a to oběma směry. Je zatím předčasné být konkrétní. Na druhou stranu bych nechtěl, aby to byly změny zásadní.

Cíl pro jaro zůstává stejný jako na podzim. Zabudovávat do týmu mladé hráče, snažit se o atraktivní útočný fotbal. Samozřejmě víme, jak vypadá tabulka, rozhodující bude začátek jarní části. Za mužstvo mohu slíbit, že pro úspěch uděláme vše, co bude v našich silách. Ostatní už záleží na vedení klubu, kterému jsme určitě naším umístěním přidělali příjemné starosti.

Karle díky za rozhovor a přeju tobě, celému realizačnímu týmu a hráčům příjemné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku, hodně zdraví, osobních i sportovních úspěchů. A pro jaro, abyste si užili hodně takových výsledků, které přinesou radost nejen družstvu, ale také všem našim fanouškům.

 

Děkuji. Rád bych také popřál všem fanouškům klubu pěkné svátky, úspěšný rok 2018 a hlavně hodně zdraví.  

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. FC Slavia Karlovy Vary 18 60:19 43
2. FC Viktoria Mariánské.. 18 39:33 31
3. FK Olympie Březová 17 40:35 29
4. SK Rakovník 16 34:22 28
5. SK Aritma Praha 17 31:22 28
6. TJ Malše Roudné 17 19:25 28
7. MFK Dobříš 16 29:28 26
8. TJ Tatran Sedlčany 16 30:30 25
9. TJ Spartak Soběslav 17 29:30 24
10. SK Jankov 15 20:22 20
11. SK Senco Doubravka 16 21:28 20
12. FK Hořovicko 16 23:31 20
13. FK Slavoj Český Krumlov 16 17:33 19
14. TJ Přeštice 17 19:38 19
15. SK Klatovy 1898 15 26:24 18
16. SK Petřín Plzeň 17 23:40 18

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Aritma Praha
FC Slavia Karlovy Vary
2:3 PP
Podrobnosti
Nábor
zistav
VEGA TRANS

Střelci týmu

24 gólů

Martin Psohlavec

16 gólů

Marian Geňo

5 gólů

Jan Kalina

4 góly

Rostislav Vokáč

3 góly

Pavel Maňák

Nejbližší narozeniny

25.03.2018 Tobiáš Sucharda (8)
26.03.2018 Filip Kavka (15)
28.03.2018 Michal Jung (10)
30.03.2018 Yakoub Rahmouni (16)
31.03.2018 Daniel Strnad (23)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 111379
Posledních 30 dnů: 6160 | Posledních 7 dnů: 1787 | Poslední den: 129

© 2018 FC Slavia Karlovy Vary | Všechna práva vyhrazena | nonno@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne