FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Slavia Karlovy Vary
www.slaviakv.cz

Příští zápas

FC Slavia Karlovy.. vs FK Nejdek

Datum a čas konání: 7.4.2019 17:00
Místo: Drahovice UMT

Tabulka

1. FC Slavia Karlovy.. 10 62:18 26
2. TJ Baník Královské.. 10 40:19 22
3. FK Nejdek 10 25:24 21
4. FK Hvězda Cheb 10 61:16 20
5. FC Cheb/Lipová 10 23:22 16
6. FC Viktoria Mariánské.. 10 42:28 14
7. FK Tatran Kadaň 10 39:26 14
8. Citice/Březová 10 42:50 12
9. FK Ostrov 10 30:34 11
10. SK Toužim 10 23:69 9
11. FC Františkovy Lázně 10 4:85 0

Kompletní tabulka

Muži B a dorostenci v podstatě „jedno“ jsou. Marian Geňo zhodnotil podzimní část soutěže.

Muži B a dorostenci v podstatě „jedno“ jsou. Marian Geňo zhodnotil podzimní část soutěže.

V létě se ke stávajícímu dorosteneckému kádru připojilo čtrnáct nových hráčů převážně z našich starších žáků, takže jsme mohli využít nabídku pro náš dvacetisedmi členný kádr hrát dvě soutěže najednou. Ponechali jsme krajský přebor dorostu a přibyla nám utkání v 1.A. třídě mužů. Byla to pro nás velká výzva a já osobně jsem se na to moc těšil, i když se přiznám, že jsem vůbec netušil do čeho vlastně jdeme. Navíc nás v létě opustil Franta Merkl (vedoucí družstva z pracovních důvodů) a trenérský kolega Martin Sitek, kterému se narodila druhá dcera už s námi nemohl být pořád. Trenérský kolektiv jsme tedy doplnili o vedoucího Péťu Gabriela a trenéra Péťu Richtáře. Nutno podotknout, že při těch všech změnách jsem přemýšlel, zdali jsme si nevzali až příliš velké sousto.

Přípravu jsme začali jako vždy v půlce prázdnin v příjemném prostředí na krásné travičce v Dalovicích. Za to musíme vedení klubu poděkovat, protože tam ten fajn půlrok začal!!!

V Dalovicích jsme sehráli tři přátelské zápasy se Sokolovskými dorosty (U19, U17, U16) a všechny zápasy se nám podařilo vyhrát. Není to pro mě nijak extra rozhodující, ale přiznám se, že porazit takto kvalitní týmy zahřeje, a hlavně kluky to motivovalo do další práce. Ještě jsme odehráli přátelák v Blšanech proti Dukle Praha, ve kterém jsme o poločase vedli 1:0, ovšem poločas druhý (6:0) nám všem ukázal, že se máme ještě hodně co učit. 

Že jsme nehráli ani jeden přípravný zápas proti mužům, a přitom jsme se chystali na chlapskou soutěž?? Chtěl jsem zjistit, jak jsme na tom v porovnání s jinými dorosteneckými ligovými týmy a jaký zvládneme pak posun v našem modelu v příštích přátelských zápasech proti kvalitním dorostencům. Už teď jsem přesvědčen, že jdeme správnou cestou a kluci se hodně zlepšují.

Prvně zhodnotím účinkování v dorostenecké soutěži. Už čtyři roky hrajeme tuto soutěž a jestli jsme prohráli dvakrát? Tak nějak, jenže vždy v této soutěži za nás nastupovali hráči 18-19 let (ti se teď v této soutěži objevovali minimálně), kostrou týmu byl ročník 2002, tedy vesměs 15-ti letí kluci, kteří byli v každém zápase doplněni o 2-3 starší hráče, o které se mohli opřít. Důvodem hlavně bylo to, že ti starší kluci už ví, co od hráčů chceme. V této soutěži se snaží většina týmů proti nám postavit co nejsilnější tým, hrají i hráči, kteří už v těchto klubech hrají mužský fotbal, což je ale jedině dobře, protože nás nečekají jednoduché zápasy. Zápasy už zdaleka nekončí dvouciferným rozdílem, jako to bylo v minulosti. Navíc dostávali příležitost všichni hráči z kádru, kteří chodí trénovat a logicky nedosahují kvalit svých starších spoluhráčů. Takže když to teď vlastně píši, tak je pro mě velkým překvapením, že tuto soutěž vedeme o 9 bodů. Překvapením třeba i proto, že když si vzpomenu, jak jsme prohrávali s Březovou u Sokolova v prvním poločase 1:4 a byli jsme jednoznačně horším týmem, a přesto jsme ten zápas dokázali otočit. Nečekal jsem vůbec takový náskok, ale je to podobné jako u Áčka. Týmy kolem nás se vzájemně pobily a my díky partě a týmové hře dokázali prozatím soutěž ovládnout. S hráči této kategorie musíme hodně pracovat na technice a síle, tam vidím rezervy, velkým plusem je, že chlapci chodí víceméně poctivě trénovat.

 

Nyní se dostanu k "vyspělejším" hráčům, kteří hráli mužskou soutěž. Tady musím říct, že chlapce zbytečně "nepostaršujeme", není to jako v některých klubech, že jako děti sedí v kabině chlapů, kteří řeší daleko jiné věci než klučina dorosteneckého věku, kluci mají svoji partu, jen soupeřem jsou pro ně muži. Ta soutěž mě hodně překvapila v tom smyslu, že jsem čekal o hodně starší věkové průměry týmů. Hodně zápasů mělo vysoké tempo, které bylo ale vinou spíše tzv. zbytečných ztrát. Na začátku soutěže se projevilo, že jsme hráli naivně do defenzivy, dostávali jsme hodně branek jak po individuálních, tak i po systémových chybách. Kluci si ovšem nechali poradit, že pokud budou lehkovážní a nedisciplinovaní, nebudou zápasy vyhrávat..

A zápas od zápasu se zlepšovali. Přivezli jsme poté krásné a přiznám se, že pro mě nečekané výhry ze hřišť soupeřů, hlavně právě kvůli zlepšení defenzivní činnosti celého mužstva, protože my kvalitu směrem dopředu vždy prokážeme (na ni pracujeme především). Konec podzimu byl úžasný, tady se ukázala naše tréninková morálka, byli jsme nabití energií, a zde musím vyzdvihnout práci kondičního trenéra p. Práška. Zvlášť poslední zápas s béčkem Ostrova se nám povedl. Soupeř přijel ve velice silném složení a proto vítězství bylo pro nás všechny neskutečnou odměnou.

Nakonec jsme podzim zakončili na šestém místě s čtyřbodovou ztrátou na postupové místo!!! Ale upřímně řečeno, to pro mě není rozhodující. Na prvním místě je pro nás výchova hráčů a to, jestli skončíme pátí, šestí nebo sedmí je druhořadé. I když to klukům ani říct nemůžu, protože oni sami ví, že po zimě se vrátíme do jarních odvet daleko silnější a zkušenější.. Po pěti kolech jsme byli jedenáctí, nyní šestí, hodně drze a sebevědomě prohlašuji, že soupeře o čelo tabulky na jaře ještě pořádně proženeme.

Už jen to, že jsme s velikou účastí trénovali až do 15. prosince mě velice potěšilo a zákonitě nás zase posunulo dál.

Zimní přípravu začínáme už 5. ledna. Poslední v klubu jsme skončili a první začínáme (nechtěl bych sám sebe mít za trenéra), ale nedá se nic dělat, začínáme hned 7. ledna na Spartě. Poté odjedeme na tradiční soustředění do Abertam. V přípravném období (pro mě vždy tak trochu nejdůležitějším) se potkáme dále s ligovými dorosteneckými týmy Sokolova (U19,U17, U16), Viktorky Plzeň (U15), Mostu (U17), Petřína (U17), Teplic (U15), Chebu (U19) a odehrajeme zmiňovaný Ostrovský turnaj mužů. Spoustu přáteláků musím bohužel už odmítat, protože jednoduše už pro ně není místo.. Před třemi roky jsem ještě v lednu volal kam se dalo a bylo těžké sehnat kvalitního soupeře na přátelský zápas. Ten obrat mi dodává sílu, to je známka toho, že se tady všichni společně snažíme pozvednout mládež tak, jak by se na krajské město slušelo..

Mívám ve zvyku ocenit nejlepšího hráče, jenže teď to prostě nejde, těch jmen by muselo být několik. Spíše mě neskutečně těší, jakou partu jsme v těch 30 lidech vytvořili. Ale je dvě jména jmenovat musím, a to kolegy Petry, Richtáře a Gabriela, kteří do týmu zapadli, jako by tu byli odjakživa..

 

Za celý dorostenecký kolektiv přejeme veselé a pohodové vánoce všem v klubu, ale i našim soupeřům 

Diskuze

Zistav Vega trans Artifex Grandhotel Pupp Tiskárna Median Sanipro Prom-in Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Oficiální průvodce karlovarským krajem Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Reklamní partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Reklamní partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary

Počet návštěv: 158437
Posledních 30 dnů: 4536 | Posledních 7 dnů: 825 | Poslední den: 84

© 2018 FC Slavia Karlovy Vary | Všechna práva vyhrazena | info@slaviakv.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne