FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Slavia Karlovy Vary
www.slaviakv.cz

Příští zápas

FC Slavia Karlovy Vary vs FK Dobrovice

Datum a čas konání: 22.8.2018 18:00
Místo: Dvory
Rozhodčí: Mudra Zdeněk - Pastyřík Vladimír, Duda Miroslav. Delegát: Hanzal Jan.

Tabulka

1. FK Dobrovice 2 6:2 6
2. SK ZÁPY 2 4:1 6
3. FK Loko Vltavín 2 3:1 6
4. TJ Jiskra Ústí n/O 2 2:0 6
5. TJ Jiskra Domažlice 2 6:3 5
6. FC Slavia Karlovy Vary 2 3:2 5
7. FK Králův Dvůr 2 3:1 4
8. SK Benešov 2 4:4 4
9. SK Sokol Brozany 2 4:4 3
10. FC Slavoj Vyšehrad 2 3:3 3
11. TJ Štěchovice 2 2:2 3
12. TJ Slovan Velvary 2 3:3 2
13. FC Písek 2 3:5 1
14. FK Litoměřicko 2 2:4 0
15. SK Viktorie Jirny 2 2:5 0
16. SK Převýšov 2 0:3 0
17. Olympia Radotín 2 0:3 0
18. TJ Sokol Živanice 2 1:5 0

Kompletní tabulka

Mezinárodní zimní mládežnický turnaj je za námi. Kluci uspěli ve finále s Mosteckým FK a stali se vítězi turnaje.

Mezinárodní zimní mládežnický turnaj je za námi. Kluci uspěli ve finále s Mosteckým FK a stali se vítězi turnaje.

 

Začátkem měsíce prosince byl v rámci „Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020“ schválen projekt klubu FOTBALOVÉ TURNAJE BEZ HRANIC pro starší žáky.

Podle projektu nás čekal o víkendu 3. a 4. února 2018 již třetí turnaj, tentokrát poprvé venku na velkém hřišti a pod naším pořadatelstvím. I přes nepřízeň počasí se podařilo připravit regulérní hřiště a turnaj se odehrál bez vážnějších problémů, pokud nepočítáme nemoci a zranění, která poznamenala soupisky všech zúčastněných týmů.

Papírovými favority byli naši kluci spolu s ligovým Mosteckým FK. Turnaje se dále zúčastnila sdružená družstva Königswalde/Bärenstein a Pressnitztal/Mildenau, která sice svou výkonností nestačila na papírové favority, nicméně si turnaj užívala stejně jako všichni ostatní.

Pro německá družstva se nám podařilo zajistit vstupenky na hokejovou WSM ligu mezi místní Energií a Přerovem. Podle slov vedení obou týmů byl celý turnaj i hokejové utkání pro kluky velký zážitek, na který budou dlouho vzpomínat. A k tomu především by měly podobné projekty sloužit.  

 

Hrací systém byl dán tak, aby se turnaj odehrál ve dvou dnech, bez prostojů a tak, aby si kluci turnaj doopravdy užili. V sobotu odpoledne a neděli dopoledne se hrála utkání v základní skupině, a to 2x25 minut, souboje o třetí a první místo se hrály v nezkráceném čase, tj. 2x35 minut.

 

Turnaj zahájil místopředseda klubu a exligový hráč František Dřížďal a vyzval všechny zúčastněné k fair-play hře a popřál jim v turnaji hodně úspěchů. Zdůraznil, že uspořádání turnaje bylo možné především díky tomu, že na výše uvedený projekt je poskytována finanční podpora od Evropské unie a je jen na nich, jak si turnaj i příhraniční setkání užijí. A šlo se na to.

I když při takovýchto turnajích nejsou rozhodující výsledky a jde zejména o porovnání sportovních schopností družstev z obou partnerských stran a navazování nových přátelských vztahů, přesto sportovní hledisko nelze opominout. A zde musíme naše kluky pochválit za to, že reprezentovali klub skutečně na vysoké úrovni a byla na nich vidět zřetelná snaha projít turnajem bez zakolísání a porvat se o vítězství v turnaji.

Sportovní úroveň turnaje i vystoupení našich kluků ohodnotili společně trenér Dan Drahokoupil a ředitel turnaje Vladimír Šenflok:

 

„Do turnaje jsme vstoupili na úvod utkáním s německým týmem SpG Konigswalde/Bärenstein. I když se utkání hrálo oproti normální hrací době o dvacet minut méně, dokázali jsme vstřelit jedenáct branek a vzadu udržet nulu. Kluci si dobře zatrénovali, zastříleli a protočili jsme všechny hráče.

Po nás nastoupil Mostecký FK s dalším německým týmem SpG  Pressnitztal/Mildenau a počínal si stejně suverénně jako my. Vítězství 10:0 bylo zcela zasloužené.

Utkání obou německých družstev v sobou skončilo zaslouženým vítězstvím SpG Konigswalde/Bärenstein 6:3.

Na závěr prvního hracího dne jsme se utkali s mosteckým FK a bylo to utkání slušné úrovně. Hráči obou týmů hráli nadoraz a výsledkem byl remíza 1:1 po poločase 1:0. Branku vstřelil Sebastian Horník po akci s Filipem Kavkou. Mostečtí si připsali do tabulky bonusový bod za penaltový rozstřel, který vyhráli 6:5.

 

Druhý hrací den jsme začali s druhým německým týmem  -  Pressnitztal/Mildenau a průběh byl v podstatě stejný jako s SpG Konigswalde/Bärenstein. Vítězství 17:0 bylo jednoznačné. Slabý soupeř se jen bránil, vyzkoušeli jsme si hru na tři útočníky a promíchali jsme sestavu tak, aby si každý zahrál. Hráli jsme na naší polovině na dva doteky, na útočné polovině musela být snaha obejít protihráče.

Stejně jednoznačně si poradil Most v dalším zápase s SpG Konigswalde/Bärenstein a zvítězil 11:0.

V boji o třetí místo si to rozdali kolegové z Německa a došlo k překvapení. Hráči SpG Pressnitztal/Mildenau dali do boje úplně všechno a dokázali s vypětím všech sil ubránit výsledek 2:1.

Finále s Mostem bylo o něčem jiném. Na tvrdou a agresivní hru mosteckých jsme se dobře připravili, dokázali jsme se prosazovat v osobních soubojích a měli více ze hry. I když jsme po dvou brankách Kavky a jedné vlastní brance hostů vyhráli 3:1, mohlo být skóre daleko vyšší. Do stoprocentních gólovek se postupně dostali Kafe, Seba, Fečo, Lexa, Gondzsala ale bohužel to jejich proměňování…. Soupeř nakonec upravil na  3:1 až tři minuty před  koncem utkání.

Stínem na utkání bylo zranění Radima Huňata, který si v souboji  po došlapu otočil koleno. Nevypadalo to vůbec dobře a musela přijet zásahovka. Ale z nemocnice ještě "Rajty" stihl vyhlášení výsledků a byl vyhlášen nejlepším hráčem turnajeFilip Kavka se ke králi střelců propracoval až po penaltovém rozstřelu s mosteckým Františkem Nistorem. Oba měli po skončení turnaje na kontě sedm zářezů, ale Filip byl v penaltách lepší. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen mostecký Jindřich Musil.

Kluci byli odměněni za skvělý přístup a disciplínu, a to jak herní, tak i osobní. A každého z rodičů i ostatních diváků muselo vzít u srdce, jak se kluci dali do boje i za zraněného „Rajtyho“. Ukázali, že jsou parta a to by pro budoucnost měla být velká výhoda.

Radime, přejeme ti brzké uzdravení a co nejrychlejší zapojení se do probíhající přípravy.

Vyhodnocení celého turnaje se zúčastnila všechna družstva a předseda klubu Stanislav Štípek poděkoval všem účastníkům za vzornou reprezentaci svých klubů, ocenil sportovní vvstupování všech hráčů i realizačních týmů, všem družstvům předal hodnotné věcné ceny a vyhodnoceným jednotlivcům sportovní poháry. 

Statistiky turnaje.

 

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Poslední zápas

SK Sokol Brozany
FC Slavia Karlovy Vary
2:3 PP
Podrobnosti
FOTBALOVÉ TURNAJE BEZ HRANIC
zistav
VEGA TRANS

Střelci týmu

2 góly

Rostislav Vokáč

1 gól

Daniel Krlička

Nejbližší narozeniny

21.08.2018 Milan Lexa (14)
25.08.2018 Stanislav Pavlíček (8)
26.08.2018 Matyáš Kornatovský (7)
27.08.2018 Andrew Baloun (10)
28.08.2018 Eliáš Procházka (5)

Najdete nás na Facebooku

Hlavní partner klubu FC Slavia Karlovy Vary Hlavní partner klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Oficiální průvodce karlovarským krajem Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Reklamní partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Reklamní partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary

Počet návštěv: 137577
Posledních 30 dnů: 6003 | Posledních 7 dnů: 2156 | Poslední den: 256

© 2018 FC Slavia Karlovy Vary | Všechna práva vyhrazena | nonno@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne