10. SK Toužim 0 0:0 0
11. FC Františkovy Lázně 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Dalším kolem pokračoval ostrovský zimní turnaj. S Merklínem jsme padli 2:3.

V sobotu nastoupili dorostenci v dalším přípravném zápase v rámci ostrovského turnaje proti Merklínu, tedy mužstvu, které jsme v podzimním mistrovském utkání na jeho hřišti porazili 1:2.

Trenér Petr Richtář k utkání:

Nominace na zápas se nám poněkud zúžila, někteří hráči chyběli ze zdravotních důvodů, Petr Gabriel a Samir Jaffan byli ve výběru áčko pro  přípravném utkání s Tatranem Rakovník.

Ačkoli jsme inkasovali už v osmé minutě ze značky pokutového kopu, zbytek prvního poločasu se odehrával v naší režii. Soupeře jsme až na pár standardních situací k ničemu vážnějšímu nepustili. Ovládali jsme střed hřiště, byli jsme velmi nebezpeční kolem soupeřova vápna, kdy jsme většinou dobře řešili předfinální a finální přihrávku, ale bohužel samotné zakončení bylo bídné a zoufalé. Tolik zahozených šancí v krátkém časovém úseku se jen tak nevidí…

Druhý poločas hra nabrala na živelnosti na úkor organizovanosti, soupeř byl více na míči, na naší straně přibylo nepřesností. Znovu jsme inkasovali v osmé minutě po vydařeném merklínském brejku. Stejně jako v první půli  jsme si vytvořili dost jasných šancí, ovšem zakončení probíhalo ve stejném duchu jako v první půli. Po dvaceti minutách jsme inkasovali potřetí po individuálním zaváhání a ke konci jsme pouze dokázali snížit. Závěrečný tlak vytoužený vyrovnávací branku bohužel nepřinesl.

Ačkoli výsledek nevypadá dobře, kluci zápas odjezdili. A to, že nedáte branku ani kdyby trakaře padaly, ve fotbale zažije každý. Myslím, že tvrdá práce na trénincích a zkušenost starších s tréninky áčka je znát. Teď to pouze musíme zúročit v zápasech a věřím, že ten moment brzy nastane.

Sestava: Poláček – Rahmouni, Žitný (75´ Bublík), Knop – Jiskra, Očko, Gruber, Olšan (60´ J. Gabriel) – Mašata, Zedníček, Verebely.

Branky: Zedníček, Mašata (PK)