Příští zápas

FK Ostrov vs FC Slavia Karlovy Vary

Datum a čas konání: 24.2.2018 11:30
Místo: Ostrov

V Sokolově se ukázal rozdíl mezi druholigovou soutěží a divizí. Áčko nastoupilo do zápasu s příliš velkým respektem.

Branky: 10., 29. a 35. A. Ševčík, 1. Vávra

Sestava FK Baník Sokolov:
Belaň - Mejdr (16. Čihák), Tůma (46. Mráz), O. Ševčík, Končal - J. Dvořák (67. Rychnovský), Machek - Rychnovský (46. Kosak), Glaser, Vávra - A. Ševčík.

Sestava FC Slavia Karlovy Vary: Chára(46.Strnad)- Samek, Staněk, Pěkný, Kořistka(75.Gabriel)- Mestl, Krlička(85.Gruber), Vokáč, Kalina- Novotný, Geňo.

Než jsme se stačili na hřišti rozkoukat, tak to bylo 1:0. Jirka Chára ještě stačil po centru reagovat na střelu domácích, ale proti dorážce Vávry byl bezmocný. Domácí rychle kombinovali, prosazovali se v soubojích jeden na jednoho a vytvořili si územní převahu. Přesto jsme to mohli být my, kdo vstřelí další branku. Blízko k vyrovnání byl Rosťa Vokáč, který se v šestnáctce dostal k odraženému míči, ale jeho střela branku minula. Prakticky hned z protiútoku se domácí až příliš lehce dostali do šance a přišla první chvíle střelecky disponovaného Adama Ševčíka. Střelou o břevno v 10. minutě navýšili domácí své vedení na 2:0.  A neměl tomu všemu být v prvním poločase konec. Přišla 29.minuta a jednoduchý nakopnutý balón za naši obranu vedl ke třetímu domácímu gólu a druhému gólu Ševčíka. Ztráta míče ve 35. minutě znamenala čistý Ševčíkův hattrick a poločasové vedení domácích 4:0.

Ve druhém poločase pokračovala územní převaha domácích hráčů, ale defenziva našich hráčů se oproti první půli zlepšila. Když už se baníkovci do nějakých šancí dostali, tak byl na místě brankář Dan Strnad, nebo je stihli zblokovat naši obránci. Směrem dopředu jsme si moc šancí nevytvořili, buď jsme pokazili finální nebo předfinální přihrávku a když už jsme se dostali ke střele, tak moc nebezpečí pro branku domácích nepředstavovala.

Jak hodnotil utkání trenér Karel Tichota:

Vstup do utkání nám vůbec nevyšel, hráči měli ze soupeře až přílišný respekt. Baník nás přehrával v rychlosti, kombinaci, získával většinu odražených míčů. Inkasovali jsme dvě rychlé branky, a to se pak hraje špatně. Na můj vkus jsme útočníkům domácích dopřávali až moc prostoru a ti toho dokázali využít. Po změně stran jsme již působili kompaktněji, zlepšila se komunikace mezi hráči. Tempo hry ve druhém poločase sice trochu opadlo, ale za výkon v něm musím hráče pochválit. Jsem rád, že jsme se mohli v přípravě utkat s druholigovým celkem. Hráči viděli, jak velký je rozdíl mezi soutěžemi. Určitě byl pro nás tento zápas přínosný.