9. S.Citice/Ol. Březová 3 11:13 3
10. SK Toužim 3 9:16 3
11. FC Františkovy Lázně 4 1:34 0

Kompletní tabulka

Dorost na zimním turnaji po čtyřech výhrách prohrál s karlovarskou Lokomotivou 3:2. Poslední šance na výhru v turnaji padla.

FC Slavia Karlovy Vary – TJ Lokomotiva Karlovy Vary 2:3 (0:0)

Branky: Gabriel J., Dubnička

Sestava: Poláček - Királyi (70. Gabriel J.), Žitný, Gruber, Rahmouni (55. Olšan) - Paterna, Očko, Dubnička, Jaffan (35. Mašata), Gabriel P. - Jovičič (70. Zedníček)

Hodnocení trenéra:

Naším cílem v utkání bylo udržet naději na vítězství v turnaji, což znamenalo pokračovat v sérii výher a bodovat naplno. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, byli jsme agresívní, kontrolovali hru, jenže příležitosti ke vstřelení vedoucího gólů jsme neproměnili. Zhruba v půlce prvního poločasu se hra začala vyrovnávat, soupeř hodně přitvrdil a vinou našich velikých „hrubic“ v rozehrávce jsme pustili do šancí i soupeře. Šance na obou stranách ale zůstaly bez efektu.

Do toho druhého jsme změnili rozestavení s cílem posílit ofenzívu a ten zápas vyhrát. Jenže to dopadlo úplně naopak. Prvních deset minut jsme úplně vypadli z tempa, dělalo nám v tu chvíli problém přepínání na obrannou činnost a soupeř toho využil dvěma góly. Poté už se v podstatě až do konce zápasu hrálo na jednu branku. Kluci to nevzdali, ale soupeř slušně bránil a pak nám po ojedinělém brejku odskočil na 0:3. A to už bylo moc. Sice jsme soupeře dál mačkali a v poslední desetiminutovce jsme dali dvě branky a zápas pořádně zdramatizovali … Škoda, že naše první branka nepadla dřív, šancí na vstřelení jsme měli dost.

Zbývá nějakých deset dnů do soutěže, už se všichni těšíme až to začne, ale ještě musíme zapracovat na defenzívě celého mužstva, dostáváme moc gólů. Pomoci s defenzívou musí ovšem i naši ofenzivní hráči, na to jsme dnes doplatili mezi 46. a 60. minutou. Byli v dostatečném počtu na to, aby získávali míče na polovině soupeře. Fotbal nejde hrát jen když máme míč.  Samozřejmě vím, že je to kondičně náročný.

Co mě hodně potěšilo?

Jednoznačně to, že posledních dvacet minut kluci nic nezabalili, zdravě se naštvali a byli kousek od vyrovnání. Pomohli tomu i střídající mladíci Jarda Zedníček s Kubou Gabrielem.

Vyzvedl bych též výkon Štěpána Dubničky, od návratu ze Sokolova vytvořili s Mírou Očkem vynikající tandem uprostřed hřiště a s jeho výkony jsme zatím velmi spokojeni.