Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

TJ Tatran Sedlčany vs FC Slavia Karlovy Vary

Datum a čas konání: 22.4.2018 17:00
Rozhodčí: Štuk Jaromír - Němec Václav, Průcha Miroslav. Delegát: Mrázek Miroslav.

Naprosto zasloužené dva body z Rakovníka. Při penaltovém rozstřelu se vyznamenal Jirka Chára.

SK Rakovník – FC Slavia Karlovy Vary 2:3 po penaltách (2:4)

Utkání v Rakovníku bylo bezesporu šlágrem 20. kola Fortuna Divize A. V týdnu se po zranění do tréninkového procesu zapojil Jan Kalina, naopak tréninky musel vynechat kvůli viróze rakovnický odchovanec Martin Psohlavec. Navíc v den utkání onemocněl brankář Dan Strnad, který se v sobotu zaskvěl výborným výkonem za juniorku v Aši. A tak vyrazilo áčko do Rakovníka na šlágr kola na přírodní trávě bez nejlepšího kanonýra soutěže, kterého nahradil zkušený Milan Novotný, ale také bez náhradního gólmana. Přesto v utkání chtělo ukázat, že divizní tabulku vede zcela zaslouženě.

Poprvé na jaře jsme nastoupili k soutěžnímu utkání na přírodní trávě a nutnou podotknout, že na velmi dobře připraveném hřišti, které vyhovuje kombinační hře ordinované trenérem Tichotou. Jen pro zajímavost, áčko trénovalo na trávě pouze v uplynulém týdnu.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a v první půlhodině jsme byli lepším týmem, který se prezentoval spolehlivě hrající obranou, rychlou kombinační hrou s využíváním křídelních prostorů, ale i průnikovými přihrávkami středem hřiště.

Díky aktivní hře jsme se dostali ve 30. minutě do vedení Danem Krličkou.

Vedení ale trvalo pouhých deset minut. To se hlavičkou prosadil střídající šestnáctiletý František Kalaš, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá půle začala stejně jako začátek utkání, byli jsme aktivnější a hrálo se více méně na polovině domácích. Z ojedinělého protiútoku se domácí dostali před naše vápno a souboj Martina Pěkného s domácím útočníkem posoudil rozhodčí jako faul. K zahrávání přímého kopu se postavil Jakub Sklenka a přes naši trojčlennou děravou zeď v 55. minutě nedal Jirkovi Chárovi vyniknout a poslal domácí do vedení. V průběhu celého utkání ale bylo na našich hráčích znát vysoké sebevědomí, podpořené dobrou a důraznou hrou, a vedoucí brankou domácích se nenechali zlomit.

Po obdržené brance neupustili od hry předváděné v prvních dvaceti, třiceti minutách utkání, a domácí nepustili do žádné vážnější akce. Přitlačili jsme je na vlastní půlku a dokázali si vytvořit celou řadu šancí, bohužel jsme dokázali využít pouze jedinou. Už v 60. minutě po přistrčení Danem Krličkou měl stoprocentní gólovku Marian Geňo, ale domácí brankář Zach předvedl téměř zázračný zákrok. V 63. minutě poslal Pavel Maňák přesný centr na Patrika Kořistku, ten se nemýlil a srovnal na 2:2. O tři minuty později si mohl Patrik přidat další střelecký zářez po samostatném úniku, ale gólman Radek Zach opět předvedl jeden ze svých neuvěřitelných zákroků. V 71. minutě zlikvidoval i další šanci Patrika Kořistky, v 75. střelu Pavla Maňáka a skutečně se dá říct, že nás „vychytal“. Domácí se do gólovky v druhé půli nedostali, centrované míče si výborně pohlídal Jirka Chára a spolehlivě hrající obrana. Přesto, že jsme měli po celé utkání navrch, šlo se do penaltového souboje o bonusový bod.

A i tam jsme byli lepší. Za nás proměnili postupně Honza Staněk, Láďa Mestl, Pavel Maňák a Marian Geňo. Naopak Jirka Chára chytil penalty Jaroslava Červeného a Pavla Besty. Za zmínku stojí proměněná penalta Jakuba Sklenky, která se dostala z branky zřejmě děravou brankovou sítí.

Trenér Karel Tichota byl s výkonem mužstva i předvedenou hrou spokojený, do Rakovníka jelo áčko pro body a cíl splnilo. Podrobné hodnocení z jeho strany přineseme později.