Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

TJ Tatran Sedlčany vs FC Slavia Karlovy Vary

Datum a čas konání: 22.4.2018 17:00
Rozhodčí: Štuk Jaromír - Němec Václav, Průcha Miroslav. Delegát: Mrázek Miroslav.

Áčko si ve Dvorech vyšláplo na Jankov. Martin Psohlavec navýšil svůj střelecký účet na 26 gólů, Jirka Chára vychytal devátou nulu.

FC Slavia Karlovy Vary – SK Jankov 6:0 (3:0)

Góly: 2´a 74´ Psohlavec, 19´ Staněk, 30´Geňo (PK), 76´Krlička, 57´ Kalina.

Poprvé na jaře nastoupilo áčko k utkání ve Dvorech na dobře připraveném terénu a cíl byl jediný. Potvrdit roli vysokého favorita a udržet po výhře Aritmy i nadále jedenáctibodový odstup mezi oběma mužstvy. Hosté potřebují body jako sůl, a tak se dalo předpokládat, že se o možný bodový zisk ve Dvorech porvou.

Jenže jankovští nastoupili ve Dvorech už ke třetímu utkání v průběhu jednoho týdne, a to se zřejmě podepsalo na jejich výkonu. Než se stačili rozkoukat, tak prohrávali 1:0. Běžela 2. minuta, když Honza Staněk pasem na vzdálenost cca padesáti metrů našel přesně hlavu Martina Psohlavce a ten hlavičkou z hranice velkého vápna poprvé překonal ne zrovna jistě vyběhnuvšího brankáře hostů Aleše Pavelce. O minutu to mohlo být 2:0. Jirka Samek prostrčil míč za obranu Marianu Geňovi, který tentokrát své střelecké kvality nepotvrdil a branku hostů minul. To Honza Staněk po rohovém kopu v 19. minutě z hranice vápna tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě a gólman Pavelec byl bezmocný.

Hosté se poprvé pokusili ohrozit naši branku až ve 22. minutě, ale Jirka Chára byl na místě. O dvě minuty později Pavelec zlikvidoval tvrdou ránu Dana Krličky po narážečce od Martina Psohlavce a následnou střelu Jirky Samka pro změnu zblokoval jankovský Fajtl. Ve 29. minutě poslal Dan Krlička do gólovky lobovou přihrávkou za obranu Rosťovi Vokáčovi. Obránce hostů Lošek při bránění zahrál v pokutovém území rukou a Marian Geňo z penalty bezpečně zvýšil na 3:0. A protože se zbytek první půle odehrával už v poklidnějším tempu a bez výraznějších šancí, šlo se do kabin za tohoto stavu.

V první půli jsme byli jednoznačně lepším týmem a přehrávali hosty ve všech směrech. V práci s míčem, rychlosti, důrazu a kombinační hře.

Druhou půli jsme začali dobře a už v 51. minutě po centru Patrika Kořistky měl gól na kopačce Martin Psohlavec, ale z malého vápna přestřelil. Potom, jako by se z našich kopaček vytratila přesnost, ubrali jsme na důrazu a dávali jsme hostům příležitost trávit čas i na naší polovině.

Oživení hry nastalo až do dvojím střídání v 67. minutě. Místo Mariana Geňa a Patrika Kořistky přišel Milan Novotný a Honza Kalina. A za pár minut nás zase bylo plné hřiště a hosté nevěděli kam dřív skočit. Střely Honzy Kaliny a Ládi Mestla stačili ještě zblokovat, průnik Martina Psohlavce zlikvidovat a několika pohledným fotbalovým akcím z naší strany chybělo ke gólu více přesnosti.

Během dalších patnácti minut jsme spustili gólostroj. V 74. minutě se vydal k Pavelcově brance Honza Kalina a na jeho rychlost unavení hosté nestačili. Nezištná přihrávka Martinovi Psohlavcovi znamenala čtvrtý gól a Martinův druhý střelecký zářez v utkání. V 76. minutě po centru z pravé strany sklepl hrudí míč Milan Novotný k Danu Krličovi a jeho výstavní gól zpoza velkého vápna by mohl kandidovat na gól roku. V 84. minutě po rohu hlavičkoval do břevna Honza Staněk. V 87. minutě se po špatné rozehrávce hostů dostal k míči Honza Kalina a s přispěním obránce hostů Fajtla zazpíval hostům „kanár“. Ještě v 90. minutě brankář Pavelec tvrdou Kalinovu střelu s vypětím všech sil stačil vytěsnit na roh.

Áčko tak potvrdilo roli vysokého favorita a sestupem ohrožený Jankov ukázal, proč se pohybuje v sestupových vodách. Na druhou stranu bylo sympatické, že nepřijel před vápna zaparkovat autobus a nakopávat míče „do vrbiček“. Ocenění si zaslouží i chování jankovských fandů, kteří svému mužstvu nepřestali fandit ani za nepříznivého stavu.