16. TJ Sokol Živanice 13 15:20 13
17. SK Benešov 13 14:23 13
18. SK Viktorie Jirny 13 9:26 13

Kompletní tabulka

Áčko udělalo další postupný krok k vítězství v soutěži a dovezlo tři body z Dobříše.

MFK Dobříš - FC Slavia Karlovy Vary  1:4 (0:1)

Góly: 75´Matějka – 71´, 93´Geňo, 26´Krlička, 82´Kalina                              Diváků: 250.

Sestava: Strnad (60´Chára) – Kořistka, Samek, Pěkný, Mestl –  Vokáč (75´Hudec), Maňák, Krlička, Kalina (90´Jovičič) – Geňo – Novotný.

Do Dobříše jsme odjížděli jako horcí favorité, byť v sestavě chyběly stabilní opory – v trestu Honza Staněk a po zranění se zotavující kanonýr Martin Psohlavec. Domácí se pohybují v nebezpečných sestupových vodách a k záchraně v soutěži potřebují nutně bodovat především na domácím hřišti. Dalo se tedy očekávat, že pro bodový zisk udělají vše, co bude v jejich silách.

Do utkání jsme vstoupili zodpovědně a začátek utkání byl v naší režii. Domácí spoléhali na defenzívu a dlouhé nákopy.

Do první šance jsme se dostali už v 5. minutě, když po kolmice Honzy Kaliny se do míče opřel Pavel Maňák, ale trefil pouze tyč. Ve 22. minutě po chybě domácího brankáře se dostal k míči Milan Novotný, ale místo zakončení hledal lépe postaveného spoluhráče a z šance nic nebylo. Hráli jsme neustále aktivně a za aktivitu jsme byli odměněni vedoucím gólem. Ve 26. minutě na střelu Dana Krličky z dvaceti metrů byl domácí brankář krátký. Jenže o dvě minuty později mohlo být srovnáno. Za naše stopery se dostal domácí útočník, dobře četl hru a vyběhl Dan Strnad a domácí útočník v tísni přestřelil branku. Výbornou fotbalovou akci na jeden dotek jsme předvedli ve 32. minutě, ale pro ofsajd gól nebyl uznán. Do kabin jsme si tedy odnášeli vedení 0:1.

Do druhé půle jsme vstoupili stejně aktivně jako do první a Pavel Maňák v 53. minutě pro změnu povedenou střelou trefil pouze břevno. Poté domácí srovnali postupně hru a přebírali iniciativu. Díky výškové převaze hrozili převážně ze standardních situací, ale naše obrana pracovala spolehlivě.

Od začátku dostal v brance příležitost Dan Strnad a sám určitě nepočítal s tím, že utkání nedochytá. V 60. minutě se po souboji s domácím útočníkem zranil a jeho post zaujal Jirka Chára. Danovi tímto přejeme všichni brzké uzdravení.

V 71. minutě jsme šli do vedení, když se k odraženému míči dostal Marian Geňo a propálil vše, co měl před sebou. Byla to důležitá branka, protože domácí o čtyři minuty snížili Matějkou. Vzhledem k nutnosti bodového zisku vrhli všechny síly do útoku a nám se začaly otvírat prostory pro brejky, které jsme dokázali dvakrát využít. Nejprve se v 82.min po centru Dana Krličky prosadil Honza Kalina a v poslední minutě se opět po přihrávce Dana Krličky podruhé v utkání trefil kapitán Geňo.

Zaslouženě jsme tak v Dobříši vyhráli a vezeme tři důležité body

Hodnocení trenéra Karla Tichoty:

„K utkání jsme odcestovali s přáním získat tři body, které by nám hodně pomohly a dodaly klid do posledních kol. Od začátku utkání jsme domácí přehrávali, dostávali se do šancí. Po pěkné střele Krličky jsme se dostali do vedení, domácí hrozili hlavně ze standardních situací. Ve druhém poločase domácí zvýšili aktivitu a měli i více ze hry. Nám se však podařilo vstřelit druhou branku a vypadalo to, že si už výsledek pohlídáme. Domácí však rychle snížili a opět se dostali do zápasu. V závěru se nám podařilo využít dvou brejkových situací a utkání dovedli zaslouženě do vítězného konce. Kluci odehráli dobré utkání, chtěl bych je pochválit za nasazení a disciplínu."