18. SK Převýšov 1 0:2 0

Kompletní tabulka

Mladí hráči v utkání s Doubravkou nezklamali.

FC Slavia Karlovy Vary  –  SK SENCO Doubravka 4:1 (3:1)

Góly: 6´Dubnička, 13´Novotný, 34´Kalina, 82´Maňák – 35´Brabec                                Diváků: 110.

Sestava: Chára – Mestl (64´Hudec), Samek, Staněk (6´Pěkný), Skala –  Němec, Vokáč (64´Maňák), Dubnička, Kalina (46´Királyi) - Jovičič – Novotný.

V předehrávce 30. kola nás čekal soupeř, který po nepovedeném podzimu šel na jaře hodně nahoru nejen výsledkově, ale především herním projevem. Díky tomu se z podzimních sestupových příček posunul výrazně nahoru a měl být ve středu těžkým soupeřem. Trenér Tichota již dříve deklaroval, že v případě jistého vítězství ve skupině dá ve zbývajících ostrých zápasech větší časový prostor pro méně vytížené mladé hráče, aby zjistil, jak se v soutěžních zápasech projeví. A tak dostali od začátku utkání příležitost Zdeněk Skala (1998), Danilo Jovičič (1999), Štěpán Dubnička (1999) a Petr Němec (1998). Utkání začalo slavnostně a hosty i vítěze divizní skupiny A přivedly na hřiště slávistické naděje ročníku 2010, které se probojovaly do letošního finále Ondrášovka Cupu. Držme jim palce, ať se jim finálová utkání povedou. Nakonec o přestávce všem divákům ukázaly, jak fotbalové dovednosti zvládají.

Celý první poločas jsme měli jasně pod kontrolou, ale do první slibné příležitosti se dostali hosté. Ve druhé minutě zahrávali rohový kop a Zdeněk Skala jej odhlavičkoval jen na břevno vlastní branky. Na druhé straně se do první šance řítil ve 4. minutě Danilo Jovičič, ale brankář Říha jeho střelu ještě reflexivně vyrazil. V 6. minutě si ale další z mladíků Štěpán Dubnička brankáře Říhu vychutnal střelou z hranice vápna a šli jsme do vedení. V té samé minutě musel pro zranění vynuceně střídat Honzu Staňka Martin Pěkný. Ve 14. minutě našel Láďa Mestl přesným centrem Milana Novotného a ten nekompromisně zvýšil na 2:0. Ve 34. minutě dostal Honza Kalina kolmici od Rosti Vokáče, poradil si se dvěma obránci i brankářem a upravil skóre na 3:0. Jenže během minuty dokázal snížit tvrdou střelou nikým neosazený David Brabec z úrovně pokutového kopu. A tak i poločas skončil.

Do druhé půle jsme nastoupili poněkud vlažněji a nechybělo mnoho, aby se hosté vrátili do zápasu. Nejdříve včasným vyběhnutím zažehnal šanci hostů Jirka Chára a v 52. minutě tvrdou střelu našeho odchovance Václava Světlíka vyhlavičkoval z prázdné branky Martin Pěkný. Po deseti minutách se hra srovnala, získávali jsme navrch a v rozmezí dvou minut střelu Milana Novotného Říha vyrazil, z dalšího protiútoku střílel Milan těsně vedle.

Do vyložených šancí se dále postupně dostal Petr Němec a Michal Királyi, ale ta koncovka… Jenže s koncovkou se potýkali i hosté, kteří se během druhé půle dostali rovněž do několika příležitostí, ale v zakončení jim chyběla přesnost. Jak zakončit ukázal všem v 82. minutě Pavel Maňák, který nedal šanci Říhovi, s přehledem jej obstřelil a zvýšil na konečných 4:1.

A to už jsme hráli od 72. minuty v deseti poté, co se nešťastně zranil Jirka Samek. Karlu Tichotovi zbyl ke střídání pouze nedoléčený Martin Psohlavec, a tak stál před nelehkým rozhodnutím. Vzhledem k počtu nemocných a zraněných hráčů, vývoji utkání i tomu, že nás čekají ještě dva těžcí soupeři, zvolil to nejlepší řešení – dohrát utkání v deseti.

Po utkání trenér vyjádřil spokojenost nejen s výsledkem, ale také s výkonem celého mužstva, které zápas nepodcenilo a naplno jej „odmakalo“. Rovněž ocenil výkon všech mladších hráčů, kteří toho v dosavadních utkáních moc neodehráli.

Teď mu zbývá během dvou až tří dnů dát dohromady družstvo tak, aby domácím vítězstvím nad Českým Krumlovem dali hráči další razítko na postup do ČFL.