FC Slavia Karlovy Vary

Oficiální stránky fotbalového klubu
FC Slavia Karlovy Vary
www.slaviakv.cz

Příští zápas

FC Slavia Karlovy Vary vs SpVgg Weiden

Datum a čas konání: 23.2.2019 11:00
Místo: UMT Drahovice

Tabulka

1. SK Zápy 17 36:17 43
2. TJ Jiskra Domažlice 17 34:22 33
3. FC Slavoj Vyšehrad 17 27:21 32
4. FK Loko Vltavín 17 41:26 31
5. FK Dobrovice 17 33:26 31
6. Olympia Radotín 17 25:18 31
7. TJ Jiskra Ústí n/O 17 19:21 29
8. SK Převýšov 17 21:24 26
9. TJ Slovan Velvary 17 28:24 25
10. SK Benešov 17 26:28 25
11. FK Králův Dvůr 17 17:15 22
12. FK Litoměřicko 17 24:30 22
13. FC Písek 17 27:28 21
14. TJ Štěchovice 17 24:26 21
15. TJ Sokol Živanice 17 17:24 18
16. FC Slavia Karlovy Vary 17 19:29 17
17. SK Sokol Brozany 17 21:34 17
18. SK Viktorie Jirny 17 12:38 15

Kompletní tabulka

K rozhovoru před začátkem soutěže jsme pozvali trenéra Karla Tichotu

K rozhovoru před začátkem soutěže jsme pozvali trenéra Karla Tichotu

Karel Tichota nejen k letní přípravě:

 

Karle, dodatečně ještě přijmi blahopřání k vybojovanému a zaslouženému postupu do ČFL. Utkáním v Ostrově jste v podstatě ukončili přípravu. Můžeš nám popsat, jak příprava probíhala, zda splnila tvoje očekávání a co ti ukázala odehraná přípravná utkání? Změnil jsi s ohledem na postup nějakým způsobem letní přípravu?

 

Díky. Příprava začala 9. července, v jejím rámci jsme odehráli šest kvalitních přípravných utkání. Využili jsme hřiště v Dalovicích, kde jsme měli výborně připravené hřiště. Trénovali jsme třikrát týdně, navíc ve středu a v sobotu hráli utkání. Na začátku jsme se věnovali hodně kondiční stránce, později jsme přešli na herní věci. V utkáních jsme prostřídávali hodně hráčů, každý mohl přesvědčit o svých kvalitách. Příprava se nelišila od těch předchozích a jak se povedla, to nám ukáže až soutěž. Věřím, že budeme dobře připraveni.

 

Převážná většina fanoušků ví, že do Německa odešel nejlepší divizní střelec Martin Psohlavec. Jak moc ho budeš v mužstvu postrádat? S tím souvisí i další otázka. K jakým změnám v kádru průběhu letní přestávky došlo, a k jakým dalším změnám by do konce přestupního termínu mohlo dojít?

 

Martin se takto rozhodl, na ČFL si už nevěřil a my to bereme jako realitu. Samozřejmě bych byl radši kdyby zůstal, ale prostě tu není a my se musíme naučit hrát bez něj. Na druhou stranu mě těší, že ostatní hráči z kádru, který si vybojoval postup, tu zůstali. Odešli pouze dva hráči ze širšího kádru, Petr Němec do nižší německé soutěže a Michal Királyi bude do konce roku studijně v zahraničí. Co se týká příchodů, zůstali jsme u toho, že tu chceme hlavně hráče z regionu. Z juniorky Viktorie Plzeň přišli brankář Matyáš Šampalík, Martin Suchý a náš odchovanec Adam Němec. Ludvík Tůma, který už u nás působil, přišel z Baníku Sokolov. Dále pak ostrovský Václav Vyleta a chodovský Ondřej Frána. Oba naposledy hráli v dorostu FK Teplice. Z plzeňského Petřína přišel Patrik Šmídl, který již má divizní zkušenosti v dresu Senca Doubravky. Pevně věřím, že do začátku soutěže ještě vedení klubu jednoho až dva zkušenější hráče přivede.   

 

To doplnění zkušenějšími hráči bych ti moc přál, protože kromě Ludvíka Tůmy a snad Patrika Šmídla, se jedná o doplnění kádru nadějným mládím a bude to hodně těžké …

Od příštího ročníku by měla být Fortuna ČFL rozdělena na dvě skupiny a rozšířit se o béčka profesionálních klubů. Ale v tomto soutěžním ročníku se bude hrát ještě podle starého modelu. Co od soutěže očekáváš a jak máš postavené cíle?

 

Zařazení béček od příštího ročníku vítám. Myslím, že se zvedne kvalita a atraktivita soutěže. Pamatuji si, ještě jako hráč, že utkání právě proti béčkům ligových klubů, byla pro hráče i pro fanoušky zajímavá. Co se soutěže týká, bude to pro většinu hráčů něco nového. Máme hodně mladý kádr. Mezi divizí a ČFL je velký kvalitativní rozdíl, bude to pro nás velká výzva. Některým týmům v soutěži asi budeme těžko konkurovat, ale určitě nedáme nic nikomu zadarmo. Týmy jako Vltavín, Domažlice nebo Zápy jsou jak hráčsky, tak finančně úplně někde jinde než my. Naším cílem nemůže být nic jiného než záchrana v soutěži, to by byl pro nás úspěch. Pokud by se nám záchrana povedla a kádr zůstal pohromadě, tak věřím, že v dalším ročníku bychom již mohli myslet na vyšší příčky.

 

Když se podíváme na rozlosování, včetně MOL Cupu, tak srpen bude doslova a do písmene „nadupaný“. Během tří týdnů čeká mužstvo šest až sedm soutěžních utkání se třemi vloženými středami. Jak těžké bude se s takovou zátěží vyrovnat?

 

Začátek bude opravdu náročný. Během čtrnácti dnů odehrajeme pět soutěžních utkání. Ale tak to mají i ostatní týmy, není se na co vymlouvat. Máme relativně široký kádr, navíc by hráči po přípravě měli být dostatečně připraveni. Trochu problém je současné počasí, ale to neovlivníme, takže nemá smysl to řešit. Prostě dostanou příležitost všichni hráči, ať tu zátěž trochu rozložíme. Prioritou určitě bude ČFL.

 

Karle, o tobě je známo, že důsledně získáváš informace o našich soupeřích. Nečekám, že nám o našem dnešním soupeři prozradíš všechny dostupné informace. Družstvo SK Viktorie Jirny patří určitě ke špičce ČFL a čeká nás tedy hodně těžké utkání. Jak to vidíš ty?  Čím bys oslovil fanoušky, aby si našli cestu do Dvorů na úvodní utkání?

 

Jirny dlouhodobě prokazují svoji kvalitu, pohybují se v popředí ČFL. Hlavně v domácím prostředí jsou nepříjemní. V kádru mají několik zkušených hráčů, kteří prošli vyššími soutěžemi. I když podobně jako u většiny týmů se po sezóně kádr mění, očekávám hodně těžké utkání.

Nejlepší pozvánku připravili fanouškům hráči postupem z divize. Po čtyřech divizních letech se do Varů vrací třetí nejvyšší soutěž a já pevně věřím, že se to projeví i na návštěvnosti. Nemůžeme čekat, že se nám bude dařit tak jako v divizi, ale mohu slíbit, že kluci na hřišti udělají za pomoci fanoušků vše, abychom byli úspěšní. Byl bych rád, aby diváci hráčům pomohli i ve chvílích, kdy se třeba dařit nebude. Vždyť převážná většina z nich nemá s touto soutěží žádnou zkušenost a někteří postrádají zkušenosti s mužským fotbalem vůbec. Vždy klukům říkám, aby na hřišti nechali vše, a i když bude soupeř lepší a vyhraje, aby mohli jít po utkání ze hřiště s hlavou nahoře.

Rád bych tedy pozval všechny fanoušky a diváky, aby hráčům vytvořili domácí prostředí. Budeme Vás potřebovat.

 

Karle díky za rozhovor. Doufám, že se klukům po celou soutěž budou vyhýbat zranění a nemoci a přeji i za fanoušky úspěšný vstup do soutěže.

Diskuze

Hráč měsíce

1.

Jiří Chára 445 hlasů

2.

Rostislav Vokáč 405 hlasů

3.

Václav Vyleta 110 hlasů

4.

Ladislav Mestl 105 hlasů
Zistav Vega trans Artifex Grandhotel Pupp Tiskárna Median Sanipro Prom-in Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Oficiální průvodce karlovarským krajem Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Reklamní partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Reklamní partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary

Počet návštěv: 169945
Posledních 30 dnů: 6471 | Posledních 7 dnů: 1617 | Poslední den: 200

© 2019 FC Slavia Karlovy Vary | Všechna práva vyhrazena | info@slaviakv.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne