16. SK Viktorie Jirny 8 7:16 8
17. SK Sokol Brozany 8 10:15 7
18. TJ Sokol Živanice 9 9:17 7

Kompletní tabulka

Áčko veze z Brozan po vyrovnaném utkání dva body za cennou remízu 2:2. V penaltách jsme se nemýlili.

SOKOL BROZANY – FC SLAVIA KARLOVY VARY 2:3 po penaltách

Góly: 34. a 66. Rosťa Vokáč

Sestava: Chára – Staněk, Tůma, Pěkný, Mestl (75. Samek)– Hudec (70. Šmídl), Krlička, Vokáč (84. Suchý), Maňák – Geňo – Mandula (92. Novotný).

Do utkání jsme vstoupili nebojácně a aktivně, dobře kombinovali, roztahovali hru do stran, brankář Lipš se měl od začátku co otáčet a domácím jsme neumožnili dostat se do úvodního tlaku. Postupně ale domácí hru srovnávali a v 8. minutě nás po střele Chukwamy od inkasovaného gólu zachránilo jen břevno Chárovy branky a následnou hlavičku Bendy Jirka Chára zlikvidoval. Od 15. minuty přebírali iniciativu domácí a v 17. minutě Chukwamovým nůžkám chybělo ke vstřelení gólu jen více přesnosti. Ve 24. minutě měl pro změnu gól na noze, po celé utkání velice aktivní Pepík Hudec, který se naběhl na přihrávku Ládi Mestla, jeho střelu stačila domácí obrana zblokovat. V 28. minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře tvrdou střelou Dan Krlička, Lipš byl však na místě. To o dvě minuty později rozezvučel tyč Chárovy branky dělovkou kapitán domácích Cibulka.

Za úmorného vedra se hrálo utkání velmi dobré úrovně, hra se přelévala ze strany na stranu a z obou stran byly vidět gólové příležitosti. A první jsme využili my v 34. minutě. Míč odhlavičkovaný domácím obráncem dostal na nohu Rosťa Vokáč a nedal z hranice velkého vápna domácímu brankářovi vyniknout. Po vstřeleném gólu jsme sice převzali iniciativu na naše kopačky, ale bez kýženého efektu. Naopak domácí se v podstatě lacino dostali k rohovému kopu a srovnali z něj ve 43. minutě na 1:1.

V druhé půli hned ze začátku měly oba týmy po jedné šanci. V 47. minutě nedosáhl nikdo z útočníků domácích na centr z přímého volného kopu a míč jen prolétl malým vápnem. Na druhé straně po hezké akci z pravé strany vystřelil Pavel Maňák, ale jeho střelu zblokoval domácí obránce. O chvíli později nedosáhl Rosťa Vokáč na přihrávku Pepíka Hudce z pravé strany a ke gólu nevedla ani následná série tří rohových kopů v řadě. Obdobně to vypadalo i v podání domácích.

I přes vysilující vedro, se hrál fotbal ve vysokém tempu a musel se líbit všem přihlížejícím.

V 66. minutě dal Ludvík Tůma přesně míč za obranu Pepíkovi Hudcovi, ten zprava přihrál na kopačku nabíhajícího Rosti Vokáče a šli jsme do vedení. Jenže nám nevydrželo dlouho. Za dvě minuty bylo opět srovnáno. Z hodně přísně nařízeného přímého volného kopu z hranice velkého vápna domácí Benda přes děravou zeď stanovil skóre utkání na 2:2.

V dalším průběhu měl nejblíže z domácího týmu k vítězné brance důrazný Chukwama, který šel sám proti Jirkovi Chárovi, ale trefil pouze tyč. V Brozanech měl Jirka brankové konstrukce skutečně dobře „ošetřené“. Z naší strany měl gól na kopačkách Dan Krlička. Přetažený centr z rohového kopu vracel do malého vápna Honza Staněk, jenže Dan míč minul.

Objektivně je nutné přiznat, že nám poslední čtvrthodinu (vč. nastaveného času) domácí zle zatápěli. Naši hráči se ale vydali ze všech sil a remízu udrželi.

No a tak přišly ke slovu penalty. Jirka Chára dvě penalty domácím chytil, zatímco naši Staněk, Krlička, Maňák, Geňo a Suchý bezpečně proměnili a zasloužili se o příjemný bonusový bod.

Stejnou pochvalu a uznání jako hráči zaslouží, jak už se vlastně stává ustáleným zvykem, naši fanoušci. Po celé utkání hráče neúnavně povzbuzovali a vytvořili pro kluky skoro domácí prostředí. Díky.