11. FC Slavoj Vyšehrad 4 12:51 0
12. FK Neratovice-Byškovice 4 9:69 0
13. FK JUNIOR DĚČÍN 5 10:81 0

Kompletní tabulka

Trenér Stanislav Štípek k účasti mladších žáků U12 na mezinárodním turnaji Italy International Cup v Bellarii

Minulou středu večer odjela naše kategorie spolu s kategorií U14 na kvalitně obsazený turnaj do Italie, přesně do Bellaria Igea-Marina poblíž Rimini. Na místo jsme dorazili v 10:00 hodin a hned v 11 hodin nás čekal aklimatizační trénink v regionálním tréninkovém centru italské fotbalové federace, kde se celý turnaj konal. Po tréninku jsme si dali tradiční italské těstoviny a hurá k moři zrelaxovat po dlouhé cestě a načerpat síly na páteční a sobotní zápasy hrané 2x20 minut v systému 8+1.

Jako první nás čekal výběrový klub FC SÜD TIROL BOLSANO a musíme si přiznat, že první poločas nám vůbec nevyšel. Naši borci byli po celou dobu dost vykulený, a nutno dodat, že ze všeho. Jiný společný nástup na hřiště než u nás, mávání divákům, podávání ruky trenérům soupeře, italsky mluvící rozhodčí, černoch nalevo, černoch napravo, plno diváků a vysoké tempo soupeře. Když k tomu přidáme nejvykulenějšího gólmana na pobřeží, tak byl za chvilku stav 5:0 pro soupeře. Nic, hotovo, ale bylo ještě potřeba se postavit soupeři čelem aspoň ve druhém poločase. A povedlo se. Výkon už bylo daleko lepší, druhý poločas skončil 1:1 a tím pádem celý zápas 6:1.

Po zápase zklamaně na oběd a pak rychle k moři, zapomenout na utkání a připravit se na hlavní zápas našeho „výletu“, a to na souboj s italskou PARMOU. A povedlo se, soupeř byl skvělý, ale naši borci makali a zápas měl vysokou úroveň a tempo. Parma v 8. minutě vedla 2:0, ale my makali dál a ve 27. minutě byl stav 2:2 a my měli další 2 velké šance otočit stav zápasu. Bohužel se to nepovedlo, soupeř dal ke konci zápasu 2 branky a zápas skončil 4:2. My trenéři jsme měli velkou radost, naši borci na nás koukali jak blázni, proč se radujeme, když prohráli. A nakonec důvod k radosti byl. Po utkání za námi přišel pořadatel velkého turnaje v Rimini, kam jezdí celá italská špička, plus kluby z Francie, Anglie a Švýcarska a pozval nás, ať v květnu roku 2020 přijedeme, že jsme „bella prima squadra“

To nám udělalo velkou radost a druhý den jsme natěšení vyrazili znovu do boje, a i když už naši borci nezopakovali tak parádní výkon jako s Parmou, tak zaslouženě porazili nejdříve Alma Juventus Fano 4:3 a pak RIVAZZURA Calcio 5:1. Takže velká spokojenost, spousty zážitků, každý den u moře, kamarád zmrzlinář, dobré jídlo, hodně legrace, krásné počasí a ani to pivo večer neměli špatný .

V neděli ráno jsme vyrazili domů, připraveni pustit se znovu do tréninku, protože teď nás čeká žákovská liga a v ní budou taky velmi dobrá mužstva.

Na závěr chci poděkovat všem hráčům za skvělý přístup, nasazení a chování a reprezentaci klubu hráčům: Michálek, Dušek, Havlík, Businský, Kadlecová, Studený (host z MFK Most), Štípek, Stehlík, Holba, Gruber, Štork, Pechman, Kornatovský, Síbrt a Pačíska.