25. kolo, So 08.06 10:00

Mostecký fotbalový klu..

26. kolo, Ne 16.06 17:00

Kategorie U12 sehrála přátelský zápas se Spartou Praha

Vrcholem naší zimní přípravy bylo utkání proti Spartě. Škoda že ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit Jirka Businský a Vojta Dušek, oba skvělí hráči. Hrálo 3x30 minut.

Sparta Praha U11 vs Slavia Karlovy Vary U12 15:8

Hrálo se na umělce v nafukovací hale a museli jsme se aklimatizovat, protože my trénujeme celou zimu venku a v mrazu a v hale bylo plus 20 stupňů a zhruba 15 minut nám trvalo, než jsme si zvykli na teplo a povrch v hale. No a když k tomu přidáme jeden vlastní gól a tři nedorozumění v obraně, tak to ve 13 minutě bylo 6:0 pro Spartu. Nic, sundali jsme thermo trika, čepice a rukavice a přidali na pohybu a zbytek třetiny už padl jen jeden gól a ten jsme dali my.

Druhá třetina byla od nás skvělá, soupeře jsme tlačili na jejich půlce a odměnou nám bylo 5 gólů v řadě. Samozřejmě mladí sparťané hráli skvěle a některé jejich akce a góly byli opravdu parádní. Ve třetí třetině jsme dali ještě další dvě branky a byli Spartě dobrým soupeřem. Sparta vyhrála zaslouženě a ukázala nám jak hrát ve velkém nasazení a napadání po ztrátě míče a ve zbytku zimní přípravy na tom budeme pracovat. Přesto škoda začátku utkání a promarnění sedmi velkých šancí v druhé půlce zápasu. Mohlo konečné skóre vypadat lépe.

V brance skvěle Stehlík, to je rozený gólman, skvělý postřeh, odhad a vůbec se nebojí. Michálek příjemně překvapil. Škoda, že si neodpustil svojí tradiční petiminutovku nepozornosti, mohlo to být na velkou pochvalu.

V obraně hrál opět výborně Pačíska, rychlý, silný v soubojích a nebojí se jít do kličky. Lipavský si dvě třetiny zvykal na tempo hry a až třetí třetinu došlo ke zlepšení.

Na stoperu odehrál velmi dobré utkání Gruber až nás to zaskočilo jak to dobře zvládnul. A druhé milé překvapení nás čekalo když se na stopera posunul Štork. Ten kluk makal celý zápas už na kraji zálohy, ale na stoperu to od něj bylo v druhé půlce zápasu super.

Ve středu zálohy měl nepovedenych prvních pět minut svého střídání Honzík Tetur. Jenže se z toho rychle oklepal a pak už patřil k nejlepším našim hráčům. Ofenzivu ve středu zálohy měli na starost Havlík a Štípek a oba to odehráli za jedna mínus. Havlík skvělá rozehravka a klid, Štípek dravost a tlak do obrany soupeře a touha dávat góly. Mínus mají za to, že v útočné euforii zapomínají někdy bránit a to oba najednou!

Pravý kraj zálohy, Kadlecová, co dodat? Sama na celou pravou stranu a přitom všude, v obraně, v útoku a ten gól levou nohou z dálky do šibenice, rána jak od Nedvěda.

Na levé straně zálohy potvrdil výrazně zlepšení Pechman a od druhé třetiny kdy začal být odvážný ve hře dopředu byl důležitým faktorem ve zlepšeném výkonu týmu. Kryštof Kornatovský v tempu hry trošku zaostával, přece jen kvůli nemoci toho za posledních 14 dní moc nenatrenoval a bylo to znát. Přesto dřel co mohl a jak šla naše hra nahoru tak párkrát předvedl svoji herní inteligenci a připravil několik zajímavých šancí před brankou soupeře.

V útoku a na pravé straně zálohy hrál i staronový hráč z Ostrova Patrik Kapsa a ve třetí třetině už to bylo ono a krásná přihrávka na gól mu byla odměnou.

No a na závěr jsem si nechal Lukáše Holbu. Nejlepší zápas jaký jsme ho viděli hrát. Celou dobu v pohybu, v rychlosti, presink po ztrátě míče, odvaha ve hře dopředu, paráda. Krásné branky, přihrávky na gól a těch získaných míčů. Hurá.

V dresu soupeře nastoupil i náš hráč z ročníku 2008 Michal Jung který má ve Spartě střídavý start a vedl si velmi dobře.

Střelci branek:
Holba 4x
Štípek 2x

Havlík 1x

Kadlecová 1x

Trenér Sparty Dan Kopřiva pochválil výkon celého našeho týmu a vyzvednul výkon Stehlíka, Kadlecové, Štípka a Holby.

Kluci si po zápase v kabině vyslechli pochvalu a v pondělí přidáme na tempu hry.