FC SLAVIA

Karlovy Vary

7. 5. 2024 Redakce

Hodnocení turnaje Stralau Cup v Berlíně očima trenéra U12 Michala Junga - 2. den

Děkujeme všem za podporu

Na mezinárodním turnaji Stralau Cup v Berlíně 5. května 2024 se družstvo SLAVIA Karlovy Vary U12 zúčastnilo náročných zápasů s kvalitními soupeři. Druhý den turnaje nezačal pro náš tým příznivě, ale kluci ukázali, oproti včerejšku, zlepšení a bojovnost v následujících utkáních.

Výsledky základní skupiny:

Hertha BSC – SKV U12 6:0

Tým se střetl s technicky a takticky vybaveným soupeřem, který nám nedal mnoho šancí, přestože naši hráči bojovali statečně.

SKV U12 – Sonderjysk Fodbold 0:2

V druhém zápase skupiny kluci odolávali tlaku favorizovaného soupeře až do samotného závěru, kdy soupeř skóroval dvakrát.

SKV U12 – Berlina Stralau U12 2:0

V posledním utkání základní skupiny na Stralau Cupu v Berlíně naše družstvo SKV U12 předvedlo odhodlání a týmovou práci, což nás dovedlo k prvnímu vítězství turnaje.

Toto vítězství nám umožnilo postoupit do skupiny o 9.-12. místo.

Výsledky v boji o 9.-12. místo:

SKV U12 – Brighton & Hove Albion 0:4

Přes prohru kluci předvedli vynikající výkon a bojovnost.

FTA Praha – SKV U12 0:2

Ve svém dalším utkání na Stralau Cupu se naše družstvo SKV U12 střetlo s blízkým rivalem, týmem FTA Praha. Po vítězství v posledním zápase skupiny kluci vstoupili do zápasu s vysokou motivací a odhodláním pokračovat ve vítězné sérii.

Hamburger SV – SKV U12 1:1

Začátek utkání byl pro náš tým náročný, když se Hamburger SV ujal vedení po kontroverzním trestném kopu. V této situaci došlo ke kontaktu s naším brankářem, což vyvolalo protesty a nakonec vedlo k udělení červené karty jednomu z našich hráčů. Přestože byl moment plný frustrace, naši kluci se nenechali odradit a ukázali svůj týmový duch.

Družstvo SKV U12 ukončilo účast na mezinárodním turnaji Stralau Cup v Berlíně s cennými zkušenostmi a novými poznatky. Zápasy proti kvalitním mezinárodním soupeřům ukázaly, že kluci pochopili, jakým způsobem a s jakým nasazením je potřeba přistupovat ke každému utkání. Jsme velmi rádi za možnost, kterou naši mladí sportovci měli, když se mohli poměřit s kvalitními stejně starými soupeři. Tento turnaj nejen že posílil naši hru, ale také ukázal, že s plným nasazením a správným přístupem můžeme hrát s kýmkoliv. Nyní, když se tým vrací domů, je naší prioritou převést tyto zkušenosti do našeho tréninkového programu. Bude důležité, aby hráči pokračovali v pečlivém tréninku, pracovali na svých slabých místech a dále rozvíjeli své silné stránky. Děkujeme všem za podporu a těšíme se na to, jak naše družstvo bude nadále růst a zlepšovat se.