FC Slavia Karlovy Vary
FC Slavia Karlovy Vary

12. kolo, Ne 17.10.2021 10:30

1. FK Příbram B0
FC Slavia Karlovy Vary2

TJ Jiskra Domažlice

11. kolo, Ne 10.10.2021 10:30

FC Slavia Karlovy Vary3
TJ Jiskra Domažlice0

FC Slavia Karlovy Vary

10. kolo, So 2.10.2021 10:15

FK Loko Vltavín2
FC Slavia Karlovy Vary1

FC Viktoria Plzeň B

Út 28.9.2021 10:30

FC Slavia Karlovy Vary1
FC Viktoria Plzeň B0

FK Admira Praha

9. kolo, So 25.9.2021 10:30

FC Slavia Karlovy Vary0
FK Admira Praha0

FC Slavia Karlovy Vary

8. kolo, So 18.9.2021 10:15

TJ Tatran Rakovník4
FC Slavia Karlovy Vary2

SK Slavia Praha B

7. kolo, Ne 12.9.2021 10:30

FC Slavia Karlovy Vary2
SK Slavia Praha B1

FK Králův Dvůr

3. kolo, St 8.9.2021 17:00

FC Slavia Karlovy Vary1
FK Králův Dvůr2

FC Slavia Karlovy Vary

6. kolo, Pá 3.9.2021 19:00

FC Písek1
FC Slavia Karlovy Vary0

FK Slavoj Vyšehrad

5. kolo, Ne 29.8.2021 10:30

FC Slavia Karlovy Vary0
FK Slavoj Vyšehrad3

SK Benešov

13. kolo, Ne 24.10 10:30

FC Slavia Karlovy Vary
SK Benešov

Rozhovor s Marianem Geňem o dorostu

Rozhovor s Marianem Geňem o dorostu

 

1. Vrátím se krátce k podzimní části, která byla velmi úspěšná, protože jste celkově ze třinácti zápasů v jedenácti vyhráli a dvakrát remizovali. Tým má tedy velkou sílu. Tím jste se ale pasovali na horkého kandidáta celkového vítěze přeboru a každý to očekává. Ustojíte to?

Samozřejmě jsem rád,ze jsme první, ale říkám rovnou, ze to pro mě nebylo tím hlavním cílem,který jsem si dal, když jsem k dorostu nastupoval. Spíše mi jde o to, aby kluci byli připraveni na pozdější přesun do kategorie dospělých. Jasně, pracuje se lépe, když mužstvo vyhrává. A já jsem přesvědčen, že na jaře budeme ještě silnější než na podzim. Jestli to bude stačit na 1.místo se uvidí. Já ale naší partě věřím, že to společně zvládneme!! Koneckonců nic jiného ani říct nemůžu.

2. Určitě Tě také těší, že v polovině soutěže máte nejlepší statistiky ve vstřelených a obdržených brankách. Zatím celkově 72 vstřelených branek ukazuje na to, že se prezentujete útočně kombinačním fotbalem. To je hlavní herní cíl trenérů?

Statistikám sice vládneme, ale náš cíl bude, je výrazně vylepšit. Rozhodně je to v našich silách. Vstřelených gólů se zdá sice hodně, ale přesto si myslím, že bych jich mělo být a bude více. Góly jsou přece kořením fotbalu ;-).

3. Jak těžké je motivovat hráče před zápasy se slabšími soupeři?

Máš pravdu, je to těžší, někdy totiž i po průměrném výkonu vyhrajeme o pět gólů. Snažíme se do kluků dostat, aby se nedívali na soupeře, ale soustředili se na svůj výkon.

4. Jediné dva zápasy, které skončily nerozhodně, jste nakonec v penaltovém rozstřelu prohráli. Zaměřujete se při trénincích na uvedenou herní dovednost?

Přiznám se, že jsme je od ledna netrénovali vůbec. Spíš kluky drtíme na přesnou přihrávku a dobrý první dotek ( zpracování). Tam je největší prostor ke zlepšení. Na zkoušení penalt si určitě nějaký čas ještě nejdeme. Začínáme až za měsíc. Ale já doufám, že moc rozstřelů hrát nebudeme!! :-).

5. Jak funguje spolupráce s A a B mužstvem? Zapojují se hráči i v těchto týmech?

Vzhledem k tomu, že sedm hráčů dorosteneckého věku v zimní přípravě trénuje s áčkem, tak jsem nadšenej! Karel Tichota jim dal šanci a myslím, že je to úžasné! To je snad první trenér za těch 10 let co jsem ve Varech, který dává příležitost mladým klukům. Je to velká motivace pro všechny mladé hráče v našem klubu. Co se B-týmu týče tak jsem rád, že tady je. Už na podzim chodili 3-4kluci hrát za B tým. Zvlášť v druhé polovině se neztratili. Každý zápas proti mužům jim dá spoustu zkušeností. Samozřejmě přeji béčku vydařené jaro a postup do vyšší soutěže. Budeme se snažit jim pomoci, jak jen to půjde. Ale zimní turnaj v Ostrově, který jsme odehráli kombinovaně (B-tým + dorost) ukázal, že nás čeká pěkná fuška!

6. Se svými kolegy pracuješ prakticky s mladými hráči, kteří by se měli stát budoucností 1. FC Karlovy Vary. Určitě se setkáváš s tím, že v tomto věku mají dorostenci také hodně vedlejších zájmů a fotbalu nedávají všechno. Je to tak?

Abych řekl pravdu, tak nesetkávám. Kluci chodí poctivě trénovat a je na nich vidět velká snaha. Upřímně, kdyby tomu tak nebylo, tak bych se na trénování vykašlal. Za těch 8 měsíců, co jsme spolu, udělali velký pokrok.

7. Jsi spokojený se zimní přípravou a daří se Vám plnit cíle, které jste si vytýčili?

S přípravou jsem velmi spokojený. Ta už začala paradoxně po konci sezony v prosinci, kdy nam chodilo trénovat 18 lidi (pak, že to nejde). V lednu jsme absolvovali soustředění v Abertamech.. Sehráli jsme halový turnaj v Kadani (3.misto), kde se nám podařilo porazit ligový Sokolov.. Potom už jsme se připravovali doma v Drahovicich, kde máme vytvořené super podmínky! Vše zatím šlape, budu si přát, ať nám ten elán všem vydrží!!!!
 

Děkuji Ti za rozhovor a přeji hodně štěstí.

Diskuze

Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Oficiální průvodce karlovarským krajem Artifex Vega trans Zistav Prom-in Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Grandhotel Pupp
Nadace města Karlovy Vary
Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Sanipro Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary
MUDr. Věra Procházková
Algon PLUS AUTO a.s. Partner fotbalového klubu FC Slavia Karlovy Vary

Počet návštěv: 291443
Posledních 30 dnů: 4104 | Posledních 7 dnů: 1042 | Poslední den: 188

© 2021 FC Slavia Karlovy Vary | Všechna práva vyhrazena | info@slaviakv.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne